A A+ A++

 
W tym roku pielgrzymka organizowana jest pod hasłem „Idźmy w pośpiechu”.

Tegoroczne hasło pielgrzymowania nawiązuje do Maryi, która na wieść o tym, że jej krewna Elżbieta spodziewa się dziecka „rusza z pośpiechem”, aby jej pomóc. To takie odniesienie do naszej wiary w dzisiejszych czasach. Chodzi o to, abyśmy nie zostawiali naszych spraw związanych z Bogiem na później – wskazuje ks. Paweł Słabaszewski, kierownik tegorocznej pielgrzymki.

Pielgrzymowanie zaplanowano w trzech grupach: maryjnej, patriotycznej i papieskiej.

Podobnie jak w ubiegłym roku pielgrzymi nie będą wracać do Piotrkowa, tak jak miało to miejsce w trakcie pandemii. Pielgrzymi będą dochodzić kolejno do: Gorzkowic, Gidel i Krasic. Tam każdy organizuje sobie nocleg, a następnego dnia pielgrzymka rusza dalej.

Na Jasną Górę dotrą 14 lipca w godzinach popołudniowych. Tam będą uczestniczyć w mszach i nabożeństwach. Podejmą także nocne czuwanie przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej oraz wezmą udział w uroczystościach związanych z odpustem Matki Bożej Szkaplerznej.

Myślę, że pielgrzymka jest czasem, w którym człowiek może – i mówię to także z własnego doświadczenia – odreagować od wszystkich problemów, które na co dzień nosi. Wydaje mi się, że naprawdę warto. Człowiek, kiedy wraca z pielgrzymki jest inny, tak pozytywnie inny. Chyba nie ma lepszej odskoczni niż właśnie pielgrzymka – wskazuje ks. Paweł Słabaszewski.

W tym roku zapisy na pielgrzymkę będą odbywać się w dniach 6-8 oraz 10 lipca w godzinach od 15:00 do 19:00 na salce parafialnej przy parafii św. Jakuba.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNasze Miasto: Pomysł na wakacje w mieście – Wolontariat Koleżeński “Mary i Max”. Program działa także w Częstochowie
Następny artykułБританська розвідка пояснила, яку тактику використовують окупанти для сповільнення контрнаступу