W trzeciej rundzie TAURON Pucharu Polski świdniczanie wyjechali do Torunia na mecz z czołowym drugoligowcem – Aniołami Toruń. Po zaciętym boju żółto-niebiescy pokonali gospodarzy 3:2 i awansowali do czwartej rundy rozgrywek, w której zagrają na wyjeździe z Arką Chełm.

Przed meczem siatkarze ze Świdnika narzekali na choroby w zespole. Osłabiona była duża część składu. Zgodnie z zapowiedziami trener Chwastyniak dał pograć w tym spotkaniu głównie tym, którzy mniej grają w lidze, a przynajmniej tak było na początku meczu. Świdniczanie wyszli w składzie: Walawender, Walczak, Błądziński, Hukel, Toma, Machowicz i Kuś. Pierwszy set wygrali gospodarze do 20.

W połowie drugiej partii trener Avii wprowadził na boisko Mateusza Łysikowskiego i Kamila Kosibę. Ten manewr przyniósł skutek w postaci wygranego seta na przewagi do 25.

Na kolejną partię znów wyszedł skład z początku meczu i znów seta wygrały Anioły. Tym razem wysoko – 25:18.

Trener Chwastyniak nie chciał ryzykować odpadnięcia z Pucharu Polski. Tym razem nie tylko weszli podstawowi przyjmujący, ale także Mateusz Siwicki i Rafał Obermeler. Walka o czwartego seta była bardzo zacięta i podobnie jak w drugiej odsłonie meczu Avia zwyciężyła do 25.

W tie breaku bardzo szybko dużą przewagę uzyskali goście ze Świdnika. Żółto-niebiescy prowadzili już 12:3. Wówczas do pracy wzięli się gospodarze odrabiając pięć punktów. Na nic się to jednak zdało, bowiem w końcówce odpowiednią koncentrację zachowali świdniczanie i wygrali 15:10 i cały mecz 3:2.

W czwartej rundzie TAURON Pucharu Polski Avię czeka derbowe starcie z Arką Chełm. Ten mecz odbędzie się 11 stycznia o godzinie 19 w Hali MOSiR przy ul. Graniczna 2A w Chełmie.

CUK Anioły Toruń – MKS Avia Świdnik 2:3 (25:20, 25:27, 25:18, 25:27, 10:15).