A A+ A++

Japońskie animacje są tak zróżnicowane, że wiele z nich ciężko przypisać do konkretnych gatunków. Na szczęście, jeśli mają na celu bawić widza, to robią to doskonale.

Za tym, jakie anime są w danym momencie na topie czy które uznaje się za klasyki, coraz ciężej nadążyć. Trudno też odnaleźć się w tak ogromnej liczbie tytułów i znaleźć coś dla siebie. Jeśli macie ochotę na coś lekkiego, zabawnego i będącego w stanie poprawić nawet najgorszy humor, przychodzimy z pomocą. Przygotujcie się na sporą dawkę absurdu, tak typowego dla japońskich produkcji, świetne żarty i zróżnicowaną tematykę. Poniższa lista jest oczywiście subiektywnym wyborem redakcji, ale staraliśmy się zawrzeć w niej szeroki przekrój tytułów, więc znajdziecie tu zarówno starsze, jak i nowsze anime. Podobnie z tematyką – zadbaliśmy o to, by uwzględnić tytuły i obyczajowe, i fantastyczne, więc jeśli akurat szukacie zabawnego anime, to powinniście z łatwością odnaleźć tu coś, co trafi w wasz gust.

Bakuman

  1. Rok produkcji: 2010
  2. Długość: 3 sezony po 25 odcinków
  3. Klimat: obyczajowy, shounen

Kiedy zapowiadano Bakumana, nikt nie miał pojęcia, czego się spodziewać. Twórcy tak kultowego tytułu, jak Death Note, który do dziś wyróżniany jest jako jedno z najlepszych anime, zabrali się za coś, co jest absolutnym przeciwieństwem historii o śmiercionośnym notesie – za lekką i przyjemną komedię. Tematyka Bakumana wyjaśnia jednak, skąd ten wybór. Anime opowiada historię dwójki nastolatków (rysownika i pisarza), których wspólnym marzeniem jest tworzyć mangi i osiągnąć dzięki temu ogromny sukces.

Pomysł stworzenia mangi, a później anime, właśnie o tworzeniu mangi, choć wydaje się oklepany, to wykorzystuje się go dość rzadko. Tsugumi Oba i Takeshi Obata postanowili jednak się go podjąć i własne doświadczenie przełożyć na historie bohaterów. Mamy tu do czynienia jednocześnie z historią o dążeniu do celu, ciekawym przedstawieniem procesu tworzenia mang, jak i z elementami lekkiej, szkolnej komedii. Na przestrzeni trzech sezonów, obserwując sukcesy i porażki bohaterów, jesteśmy też świadkami ich dorastania.

Oznacza to problemy miłosne czy dylematy u progu dorosłości, czyli wszystko to, co możemy odnaleźć w typowym shounenie z młodymi bohaterami. Pomimo tego, że Bakuman ma w sobie wiele typowych cech, to elementy komediowe i relacje pomiędzy bohaterami poprowadzone są na najwyższym poziomie. Najważniejsze jednak jest to, jak dokładnie (i naprawdę ciekawie) pokazuje zaplecze powstawania naszych ulubionych komiksów.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAdwokat od “trumny na kółkach”. Sąd dyscyplinarny zawiesił prawnika
Następny artykułWidawa. “Odnawialne źródła energii w Gminie Widawa”.