Magazyny samoobsługowe zyskują coraz większa popularność. Wzrasta bowiem zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową, gdzie w razie konieczności bezproblemowo składować można swoje rzeczy. O ile jesteś w stanie zaaranżować w domu choćby niewielki kąt jako schowek na nieużywane aktualnie przedmioty, o tyle nagła sytuacja, kiedy przechować trzeba większą ilość wyposażenia, np. podczas przeprowadzki, dla każdego będzie logistycznym wyzwaniem. Kontenery magazynowe są świetnym udogodnieniem, przydatnym do przechowywania krótko- i długoterminowego.
Co to jest magazyn Self Storage?
Korzenie magazynów samoobsługowych sięgają Stanów Zjednoczonych i połowy wieku XX. To właśnie w Ameryce powstawały swego czasu pierwsze systemy Self Storage, czyli samoobsługowe przechowalnie dla rzeczy. Idea tego rodzaju magazynów, gdzie składować można przedmioty, wyposażenie czy meble, na które brakuje gdzie indziej miejsca, rozprzestrzeniła się później na cały świat, w tym Europę, docierając również do naszego kraju.
Idea Self Storage polega na usłudze wynajęcia pomieszczenia — solidnego, wytrzymałego kontenera, którego przestrzeń całkowicie wykorzystać można do przechowywania swoich rzeczy.
Komórki magazynowe wynajmowane są odpłatnie na określony czas. Może być to tylko kilka dni, co przydatne jest np. podczas przeprowadzki, ale możliwy jest też wynajem długoterminowy. W magazynie składowane mogą być rzeczy prywatne, przedmioty codziennego użytku, wyposażenie biurowe, sprzęt sezonowy, wyroby papiernicze, pakowane wyroby spożywcze, pamiątki — słowem wszystko to, co nie ma trafić do wyrzucenia, ale brakuje na to miejsca w mieszkaniu, domu, biurze etc.
Dostęp i swoboda użytkowania
Wynajęcie przypadkowego pomieszczenia do magazynowania, które byłoby częścią większej całości, funkcjonującej tylko w określonych godzinach, niosłoby za sobą ryzyko czasowego braku dostępności do swoich własnych rzeczy. Magazyny samoobsługowe, w przeciwieństwie do pomieszczeń, do których dostać możesz się za zgodą obecnego na miejscu personelu tylko w danym przedziale czasu, dają pod tym względem absolutną wolność. To od Ciebie zależy, kiedy przyjedziesz na miejsce, ile czasu spędzisz w magazynie, czy i jakie przedmioty zabierzesz ze sobą lub dołożysz do przechowania.
Bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów
Skoro pozostawiasz swoje mienie w kontenerze, chcesz mieć pewność, że nie dostanie się ono w niepowołane ręce. Fakt, że dostęp do magazynów jest praktycznie nieograniczony dla wypożyczającego, nie oznacza, że rzeczy narażone są na kradzież. Boks, w którym przechowujesz mienie, powinien być odpowiednio zabezpieczony. Systemy ochrony mienia bywają bardzo różne — od wytrzymałych kłódek, po zamki elektroniczne. W przypadku kontenerów z eko-gruz.pl każdy wynajmujący otrzymuje indywidualny kod dostępu, za którego pomocą może dostać się do wynajętego przez siebie boksu. Kodu dostępu nie należy nigdy podawać osobom trzecim. Co więcej, na miejscu działa monitoring, a ochrona kontroluje wszystko, co dzieje się na terenie kontenerów.
Co można przechowywać w kontenerze samoobsługowym?
Praktyka pokazuje, że osoby zainteresowane wynajęciem kontenera samoobsługowego mogą pomieścić w nim wszystko, co wymaga tymczasowego składowania. Oczywiście, istnieją rzeczy, których nie można przechowywać, jednak podyktowane jest to oczywistymi względami bezpieczeństwa. Przykładem są: rzeczy, których posiadanie na terenie Polski jest niezgodne z prawem, przedmioty pochodzące z przestępstw czy działań bezprawnych, przedmioty niebezpieczne (dla zdrowia, życia, toksyczne żrące czy wybuchowe), żywe zwierzęta itd.
Najczęstszą zawartością przestrzeni magazynowej są: meble, wyposażenie domów i mieszkań, wyposażenie biura, sprzęt sportowy, sprzęt rekreacyjny, narzędzia ogrodowe, tekstylia, przedmioty osobiste i pamiątki.
Niezależnie, czy masz do przechowania duże gabaryty, jak tapczan i fotele, czy też zwykłe przedmioty osobiste, które z prywatnych względów nie mogą być przetrzymywane w miejscu, gdzie aktualnie mieszkasz, wynajęcie kontenera magazynowego będzie czymś właśnie dla Ciebie.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS