Jazda indywidualna na czas w Lido di Camaiore otworzy 6 marca rywalizację w 58. edycji Tirreno-Adriatico.
“Wyścig dwóch mórz” jak co roku poprowadzi z zachodniego wybrzeża Półwyspu Apenińskiego na wschodnie, zaczynając od Toskanii, przez Umbrię, Lacjum i Marche do Abruzji.
Na początek organizator przewidział 11 500 metrów walki z czasem, a dwa następne etapy, Camaiore – Follonica i Follonica – Foligno, zaplanowano pod sprinterów.
Z Umbrii trasa zaprowadzi do Lacjum, gdzie czwartego dnia czeka wymagająca końcówka na rundach i czterokrotny podjazd w Tortoreto, o długości 3 kilometrów i nachyleniu 7%.
Odcinek piąty jest królewskim, po raz pierwszy wznoszący się na wysokość 1465 metrów. Apenińska wspinaczka na Sarnano-Sassotetto będzie o 2 kilometry dłuższa niż w poprzednich latach.
Na trasie Tirreno-Adriatico nie może zabraknąć “muri marchigiani” i takie znajdą się na przedostatnim etapie, z odcinkami o nachyleniu ponad 20% i sumarycznym przewyższeniu 3000 metrów.
Wyścig jak co roku (poza pierwszą edycją) zakończy się w San Benedetto del Tronto i tym razem powinien należeć do sprinterów.
Dyrektor RCS Sport, Mauro Vegni, podczas prezentacji powiedział, że przyszłoroczna edycja będzie dedykowana tragiczne zmarłemu Davide Rebellinowi, zwycięzcy Tirreno-Adriatico w 2001 roku.
Trasa Tirreno-Adriatico 2023
6 marca – etap 1: Lido di Camaiore – Lido di Camaiore (11,5 km, jazda indywidualna na czas)
7 marca – etap 2: Camaiore – Follonica (209 km)
8 marca – etap 3: Follonica – Foligno (216 km)
9 marca – etap 4: Greccio – Tortoreto (219 km)
10 marca – etap 5: Morro d’Oro – Sarnano-Sassotetto (168 km)
11 marca – etap 6: Osimo Stazione – Osimo (194 km)
12 marca – etap 7: San Benedetto del Tronto – San Benedetto del Tronto (154 km)
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS