A A+ A++

Siekierczyna/Kanina. Czego się boimy: lekarzy, bandaży czy zastrzyków? Ale czy aby na pewno mamy się kogo i czego bać? Odpowiedz jest trudna, ale jeśli spojrzeć na gościa, który w minionym tygodniu zawitał do bibliotek w gminie Limanowa, staje się ona łatwiejsza. I niektórych może ona zadziwić.

Biblioteka w Siekierczynie i Kaninie gościła ostatnio w swoich progach Karinę Gamoń – autorkę tomików wierszy dla dzieci: „Szpitalny domek”, „Fabryka w ciele tyka” oraz „Gdzie zmysły prysły”, a jednocześnie położną ze Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Pierwsze spotkanie odbyło się w minioną środę (16 listopada) w Siekierczynie. Przybyły na nie dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie wraz z opiekunkami Małgorzatą Koszyk i Joanną Sławek

Drugie odbyło się w czwartek (17 listopada) i zostało zorganizowane wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Juliana Tuwima w Kaninie. Udział w nim wzięły dzieci z klas od 0 do 3 wraz ze swoimi nauczycielami: Alicją Sławek, Eweliną Faron, Adamem Frączek. Spotkanie rozpoczęła dyrektor Halina Śmierciak, która przywitała autorkę i wyraziła ogromny podziw i uznanie dla jej pracy.

Wizyta Kariny Gamoń była podzielona na dwie części. W pierwszej autorka opowiadała dzieciom o pracy, którą wykonuje na co dzień oraz o tym, skąd czerpie pomysły na wiersze. Autorka czytała wiersze i pokazała ilustracje zamieszczone w książce. 

W drugiej części dzieci miały okazję samodzielnie zobaczyć, na czym polega praca w szpitalu: bandażowały rany, mierzyły ciśnienie, słuchały bicia serca, dowiedziały się jak zakłada się kroplówkę i mogły z bliska obejrzeć przyrządy używane w pracy w szpitalu.

– Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, którzy z uwagą słuchali tego, co miała do powiedzenia pani Karina. W ramach spotkania biblioteka otrzymała w prezencie książki napisane przez naszego gościa, za które serdecznie dziękujemy – informuje Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi.

(Źródło/fot.: GBP w Starej Wsi)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKard. Dziwisz: Jan Paweł II służy swoją świętością jako orędownik naszych spraw
Następny artykułPrace remontowe przy kwaterze wojennej