A A+ A++

CIECH Sarzyna, jedna z największych firm na Podkarpaciu, przygotowuje się do realizacji przyjętego w październiku planu podziału Spółki. W efekcie reorganizacji, powstaną dwa niezależne od siebie podmioty biznesowe – CIECH Sarzyna, produkujący środki ochrony roślin, oraz CIECH Żywice, produkujący żywice epoksydowe i poliestrowe. To efekt realizacji długofalowej strategii biznesowej właściciela Spółki, narodowego czempiona chemicznego CIECH. Zakłada ona uwolnienie pełnego potencjału wszystkich biznesów Grupy poprzez uniezależnienie ich od siebie.

CIECH Sarzyna produkuje i sprzedaje środki ochrony roślin oraz żywice, specjalistyczne tworzywa wykorzystywane m.in. w produkcji farb proszkowych, elementów kompozytowych (w tym dla lotnictwa i elektrowni wiatrowych), systemów posadzkowych czy elementów konstrukcyjnych w budownictwie.

W ostatnich latach działalność CIECH Sarzyna jest intensywnie rozwijana. Dzięki realizowanemu programowi inwestycji i zmian, Spółka jest wiodącym graczem w obszarze produkcji środków ochrony roślin i żywic na polskim rynku, z silną ekspozycją na rynki globalne. Posiada szerokie portfolio produktów, które trafiają do ponad 40 krajów świata oraz dalsze plany ambitnego rozwoju na rynkach międzynarodowych. Warto podkreślić, że CIECH Sarzyna realizuje aktualnie największy w swojej ponad 80-letniej historii plan inwestycyjny w nowe produkty.

W październiku br. koncern CIECH przyjął plan podziału spółki CIECH Sarzyna na dwa oddzielne podmioty biznesowe oraz formalno-prawne. To efekt realizacji długofalowej strategii biznesowej CIECH, zakładającej uniezależnienie od siebie poszczególnych biznesów Grupy i uwolnienie ich pełnego potencjału. To model sprawdzający się z dużym powodzeniem w większości najnowocześniejszych, globalnych koncernów chemicznych, do grona których firma coraz mocniej aspiruje.

Trzeba podkreślić, że zarówno produkcja, jak i pracownicy CIECH Sarzyna, pozostaną w dotychczasowej lokalizacji, a lokalna społeczność prawie nie odczuje tej zmiany. Szybszy rozwój firmy może być jednak pozytywnie odczuwalny dla lokalnej gospodarki.
– Oba biznesy prowadzone dziś przez CIECH Sarzyna diametralnie się od siebie różnią i wymagają innych sposobów zarządzania. Mają zupełnie innych klientów oraz dostawców, inną specyfikę produkcji, dystrybucji i sprzedaży, a wreszcie – potrzebują innych surowców, technologii czy specjalistów. Dlatego podział na dwa niezależne od siebie podmioty ma ułatwić funkcjonowanie obu tych biznesów, a pracownikom pozwoli skoncentrować się na ich prowadzeniu w sposób bardziej wyspecjalizowany i dopasowany do potrzeb konkretnej działalności  – mówi Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A., właściciela spółki CIECH Sarzyna.

Podział CIECH Sarzyna ma przyśpieszyć realizację ambitnych planów rozwojowych zlokalizowanych w powiecie leżajskim zakładów chemicznych. W obszarze produkcji żywic, CIECH realizuje program optymalizacji obecnego portfela produktów oraz selektywnego rozwoju nowych, wysokomarżowych i innowacyjnych produktów specjalistycznych z zastosowaniem w segmentach transportowym i budowlanym, a także w produkcji dóbr konsumpcyjnych. W ich skład wchodzą m.in. powłoki chemoodporne czy żywice niepalne do kolejnictwa i branży motoryzacyjnej.

Z kolei biznes AGRO (środki ochrony roślin) przeżywa w ostatnich latach dynamiczny rozwój dzięki inwestycjom w rozwój nowych produktów (prawie dwukrotny wzrost w ciągu ostatnich trzech lat), rozbudowie sieci dystrybucji, dobrze przyjmowanym przez klientów działaniom marketingowym, a także ekspansji zagranicznej, czego potwierdzeniem jest 3,5-krotne zwiększenie przychodów pochodzących ze sprzedaży na rynkach zagranicznych. W ostatnich latach środki ochrony roślin z CIECH Sarzyna trafiły m.in. na nowe rynki w Australii, Kanadzie, Rumunii, czy Tajlandii, a Spółka zamierza kontynuować swoją ekspansję zagraniczną.

Biuro Prasowe Grupy CIECH

Post Views: 1 448

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł4. Bieg „Policz się z cukrzycą”
Następny artykułPremiery kinowe 2020. Najbardziej oczekiwane filmy!