A A+ A++

W Rządowym Centrum Legislacji opublikowano projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie sposobu ustalania ryczałtu systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Został skierowany do konsultacji publicznych.

Proponowane zmiany w rozporządzeniu mają na celu dostosowanie przepisów regulujących sposób ustalania ryczałtu systemu zabezpieczenia do nowej sytuacji, nie przewidzianej w pierwotnej wersji tego aktu prawnego. Chodzi o nowe podmioty lecznicze, które w wyniku kolejnej kwalifikacji do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej znalazły się w nim i nie wykonały świadczeń finansowanych w formie ryczałtu systemu zabezpieczenia za 2022 rok.

“Wskazane zmiany są niezbędne w celu umożliwienia ustalenia pierwszego ryczałtu dla tych podmiotów” – czytamy w uzasadnieniu do projektu. 

Nowelizacja zakłada również wykreślenie części przepisów, dzięki czemu ten akt prawny zostanie dostosowanego do zmian jakie nastąpiły poprzez rozporządzenie Ministra Zdrowia z 21 czerwca 2021 roku. Wówczas wyłączono z finansowania w formie ryczałtu systemu zabezpieczenia wszystkich porad specjalistycznych.

Źródło: RCL

Polecamy także:

zobacz więcej

W szpitalach trwa batalia o pieniądze na przyszły rok

zobacz więcej

Szef MZ: kwestionowanie ustawy będzie wyrazem złej woli politycznej

zobacz więcej

Szpitale powiatowe nie są w stanie wykonać ryczałtów

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu:
Zmiany w sposobie ustalania ryczałtu podstawowego zabezpieczenia szpitalnego. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty, zgłoś go za pomocą linku “zgłoś”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNabór żołnierzy rezerwy do zawodowej służby wojskowej
Następny artykułByły przewodniczący Bundestagu: Byliśmy naiwni. Lech Kaczyński miał rację