Dzień Czarnego Kota obchodzimy 17 listopada. Został ustanowiony w roku 2007 przez Stowarzyszenie Obrony Zwierząt i Środowiska, a także Ruch Obrony Czarnych Kotów. Organizatorom święta chodziło o walkę z przesądami i zabobonami, które dość często związane są właśnie z kotami tej maści. Mnóstwo osób uznaje je za pechowe. Jakie przesądy wiążą się z czarnym kotem? Dlaczego na Dzień Czarnego Kota wybrano właśnie tę datę?
Międzynarodowy Dzień Czarnego Kota obchodzony jest co roku 17 listopada. Święto zostało ustanowione w roku 2007 przez włoskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt i Środowiska oraz Ruch Obrony Czarnych Kotów.
Dlaczego to właśnie 17 listopada został wybrany na święto wszystkich kotów o czarnej sierści? Liczba 17 jest uznawana we Włoszech za najbardziej pechową. Organizacje walczące z postrzeganiem czarnych kotów za zwierzęta pechowe postanowiły być konsekwentne. Ustanowiły święto w piątek, 17 listopada, o godzinie 17.00.
Celem ustanowienia Międzynarodowego Dnia Czarnego Kota było zwrócenie uwagi na traktowanie tych zwierząt. Przez lata narosło wokół nich mnóstwo przesądów i zabobonów. Problem dotyczy nie tylko samych Włoch, ale w zasadzie całego świata. W niemal wszystkich schroniskach czarne koty są tymi najrzadziej adoptowanymi – prócz Stanów Zjednoczonych Ameryki, gdzie adoptuje się je najchętniej.
Święto ma uzmysłowić ludziom, jak ważne są koty w naszym życiu. To nasi przyjaciele i trzeba o nie dbać bez względu na umaszczenie. Wiele kotów czeka w schroniskach na adopcję, a koty czarne mają mniejsze szanse na znalezienie spokojnego domu.
Czytaj też: Międzynarodowa Wystawa Kotów w Weronie. Kotka z Polski z tytułem najpiękniejszej
Z czarnym kotem wiąże się wiele popularnych przesądów. Uznawany jest za zwierzę pechowe, kojarzone z … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS