A A+ A++

Na początku listopada firma AMD zaprezentowała nową generację kart graficznych w postaci Radeon RX 7900 XT oraz Radeon RX 7900 XTX, które oparto na architekturze RDNA 3. Podczas pokazu, firma ujawniła dodatkowo prace nad dwiema technikami – AMD FSR 3 (FidelityFX Super Resolution 3) z aktywnym Fluid Motion Frames oraz AMD HYPR-RX. Na rynku najpierw pojawi się to drugie rozwiązanie, a teraz producent zdradza nieco więcej informacji na temat tego, czym jest HYPR-RX.

AMD HYPR-RX to jedna z funkcjonalności, jaką ujawniono podczas pokazu kart graficznych Radeon RX 7000. Teraz producent zdradza kilka nowych informacji na temat tego, czym właściwie jest HYPR-RX.

AMD HYPR-RX - producent zdradza pierwsze szczegóły dotyczące techniki poprawiającej wydajność kart graficznych [1]

AMD Radeon RX 7900 XTX będzie konkurencją dla karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 4080, co przyznaje samo AMD

AMD HYPR-RX pojawi się w oprogramowaniu Radeon Software w pierwszej połowie 2023 roku. Jego głównym założeniem ma być dodatkowy wzrost wydajności przy jednoczesnym obniżeniu opóźnień sygnału. To połączenie trzech dotychczasowych rozwiązań: AMD Radeon Super Resolution, AMD Radeon Boost oraz AMD Radeon Anti-Lag, które możemy aktywować z pomocą zaledwie jednego przycisku. Możemy zatem liczyć nie tylko na zmniejszenie input-laga, ale również na równoczesną aktywację dynamicznego skalowania rozdzielczości oraz wykorzystania prostego algorytmu upscalingu, działającego bezpośrednio z poziomu sterownika (RSR, zasada działania podobna do NVIDIA Image Scaling).

AMD HYPR-RX - producent zdradza pierwsze szczegóły dotyczące techniki poprawiającej wydajność kart graficznych [2]

AMD Radeon RX 7900 XTX oraz Radeon RX 7900 XT – szczegóły dotyczące specyfikacji kart graficznych RDNA 3

Różnicę w wydajności oraz opóźnieniach zaprezentowano na przykładzie gry Dying Light 2 Stay Human. Bez wykorzystania HYPR-RX, PC składający się m.in. z Ryzena 9 7900X oraz pamięci DDR5 5200 MHz (dokładny model GPU nie został ujawniony) uzyskał wynik na poziomie 90 FPS (średnio, rozdzielczość Full HD i wysokie ustawienia graficzne), z kolei input lag sięgał 30 ms. Po aktywacji HYPR-RX wydajność skoczyła do średnio 166 FPS, tymczasem opóźnienie zmalało do 11 ms. AMD HYPR-RX zadebiutuje za kilka miesięcy i dopiero w przyszłym roku będziemy w stanie realnie ocenić przydatność tej funkcjonalności.

AMD HYPR-RX - producent zdradza pierwsze szczegóły dotyczące techniki poprawiającej wydajność kart graficznych [3]

AMD HYPR-RX - producent zdradza pierwsze szczegóły dotyczące techniki poprawiającej wydajność kart graficznych [4]

Źródło: VideoCardz

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBył pawilon handlowy, powstały mieszkania, nowa filia biblioteki i klub seniora [FOTO/VIDEO]
Następny artykułDolar dalej slaby?