A A+ A++

Kiedy niezbędna jest szafa rack?

Szafy rack to obecnie pewnego rodzaju standard, który pozwala optymalnie zorganizować sprzęt informatyczny. To rodzaj urządzenia montowanego w każdej serwerowni czy centrum danych. W szafach rack przechowuje się serwet, urządzenia sieciowe, switche, generatory i listwy zasilające UPS. Co istotne, tego rodzaju elementy dzięki bardzo wysokiej standaryzacji świetnie sprawdzają się w różnych miejscach, a ich zastosowanie jest bardzo szerokie.

Funkcjonalne i wytrzymałe szafy rack

Każda szafa rack ma  za zadanie zabezpieczyć sprzęt elektroniczny. To również najlepszy sposób na To, by zapewnić optymalne warunki do jego funkcjonowania. Sama nazwa jest związana z modelem obudowy, a raczej użytym systemem mocowania. Jest ono oparte na dwóch lub trzech parach belek rackowych. Inaczej szafy typu rack określa się mianem krosowych. Są produkowane z blachy stalowej oraz wyposażenie w system wentylacyjny. Szklana drzwi natomiast umożliwiają kontrolę nad poprawnym działaniem elementów. Warto zwrócić uwagę, że stałym elementem konstrukcji są prowadnice, szyny, profile i przepusty kablowe.

W jakich miejscach warto postawić szafy rack stojące?

Na rynku znaleźć można szafy rack stojące oraz wiszące. Te drugie montuje się do ściany, co pozwala wykorzystać całą przestrzeń. Co istotne, tego typu akcesoria świetnie będą sprawdzać się nawet w niewielkich pomieszczeniach, w samolotach, przy montażu monitoringu, urządzeń telekomunikacyjnych czy modułów keystone. Szafy wiszące mają maksymalne obciążenie najczęściej do 60 kilogramów. W dalszej kolejności można je podzielić na jednosekcyjne i dwusekcyjne. W tym drugim wypadku dostęp jest możliwy z dwóch stron.

Szafy typu rack do listwy zasilające

Szafy serwerowe stojące posiadają kółka i stopki. Dzięki temu są mobilne i można je swobodnie przesuwać. Oczywiście to rozwiązanie bardzo dobre szczególnie przy dużych obciążeniach. W tym wypadku jest ono szacowane nawet na 1000 kg, a wiele zależy od tego, ile sprzętu szafa musi pomieścić, jaki jest duży i ciężki. Dlatego właśnie każdy element jest niemalże szyty na miarę potrzeb, ale bez problemu da się ten system rozbudowywać oraz z łatwością da się go przestawić. Zarówno szafki stojące, jak i wiszące muszą spełniać bardzo surowe standardy. Niektóre z modeli są przeznaczone do samodzielnego montażu i z pewnością drzwi perforowane, szyny rack do montażu urządzeń, patch panele oraz panel wentylacyjny oraz uchylne drzwi tylne będą ułatwiać obsługę urządzeń. Produkowane przez markowe firmy szafy IT podlegają normie EIA-310-D. Ona określa przede wszystkim wysokość i szerokość modułu, a dzięki pewnej uniwersalność łatwiej jest funkcjonalnie wykorzystać przestrzeń serwerowni.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŚwiętowaliśmy ze zgierzanami Dzień Niepodległości!
Następny artykuł“Z PiS-em nie ma takiej opcji”. Gawkowski: Nigdy nie usiądziemy do rozmów