A A+ A++

Koło Naukowe Inżynierii Kosmicznej Uniwersytetu Zielonogórskiego – to jedna z tych formacji, które łączą studentów niemal z każdego wydziału naszej uczelni. Jakby tego było mało – koło w swoje szeregi przyjmuje również osoby spoza uczelni. A jakie były początki koła?

Jak mówi Stanisław Kozłowski, jeden z działaczy Koła Naukowego Inżynierii Kosmicznej na Uniwersytecie Zielonogórskim, organizacja powstała w 2020 roku, czyli podczas pandemii. Początki nie były łatwe.

Nasze pierwsze rekrutacje były ciężkie. Wszystko musieliśmy robić online. Ale daliśmy radę, wykonaliśmy potężną pracę i dziś liczymy już 30 członków aktywnych i takich 50 dochodzących. Dzielimy się na dwie działki – jedna to studenci, drudzy to uczniowie szkół średnich, którzy także z nami współpracują. 

Do głównych projektów koła należy między innymi budowa prototypu łazika marsjańskiego wyposażonego w manipulator oraz wykonywanie misji stratosferycznych przy użyciu balonów.

Takich specjalnych, wypełnianych helem. Za nim jedzie specjalna ekipa, która to nadzoruje. Taki balon potrafi przelecieć 200 – 300 kilometrów, ostatnio wylądował pod Szczecinem.

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat działalności Koła Naukowego Inżynierii Kosmicznej, działającego na naszej uczelni? Obejrzyjcie program “Koła w ruch”. Audycja w każdą środę o godzinie 10.30.

Zobacz więcej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolacy coraz częściej sięgają po konopie. Do czego można wykorzystywać rośliny owiane złą sławą?
Następny artykułUwaga, przez takie reklamy możemy stracić wszystkie oszczędności