A A+ A++

Radny Mirosław Grabowski skierował pilną interpelację w sprawie remontu
ul. Pileckiego. Zdaniem radnego, tymczasowa przeprawa pozwalająca przedostać się z Bukowca na drugą stronę miasta wymaga pilnego remontu. Droga jest zniszczona i niebezpieczna dla pieszych


W połowie lutego br. ratusz oddał do użytku biegnącą równolegle do torów kolejowych ul. Pileckiego. Ulica ta będąca przedłużeniem ulicy Wrzosowej przez wiele lat znajdowała się tylko na mapach miasta, na niezagospodarowanym terenie, gdzie w przeszłości planowano powstanie Galerii Bukowiec. W związku z budową tunelu drogę utwardzono, jednak jej stan faktyczny w tej chwili pozostawia wiele do życzenia.

Niebezpiecznie i ciemno

Do redakcji TiO ws. tej drogi docierało już wiele sygnałów od mieszkańców. Kierowcy skarżyli się na kałuże i wyrwy, a piesi na niebezpieczne ciemności i groźbę potrącenia przez samochody. Na odcinku tym, otoczonym przez krzaki i zarośla, nie przewidziano bowiem żadnego oświetlenia, a przechodzą tamtędy setki mieszkańców Bukowca. Nie wytyczono także pasa przeznaczonego dla ruchu pieszych. Dlatego muszą oni przeskakiwać przez kałuże, albo uciekać przed samochodami.

Interwencje radnego

Jak zauważa radny Mirosław Grabowski, kierowcy i piesi mieli korzystać z tej ulicy do momentu zakończenia budowy tunelu, którego pierwotny termin oddania do użytku został wyznaczony na IV kwartał 2022 r. Niestety w związku z opóźnieniami ul. Pileckiego będzie użytkowana jeszcze przez kilka miesięcy, a jej stan wymaga pilnego remontu, co unaocznił okres jesienny. Zdaniem radnego, niedoświetlona droga oraz dziury w nawierzchni mogą stanowić duże niebezpieczeństwo, szczególnie dla pieszych. Podobnego zdania są mieszkańcy, o których wspominaliśmy wyżej.

Tymczasowe oświetlenie i remont

W związku z tym radny Grabowski wystosował interpelacje do Prezydenta i Przewodniczącego Rady Miasta w sprawie ponownego remontu oraz wyrównania nawierzchni ul. Pileckiego, utworzenia dodatkowego utwardzonego pasa wzdłuż ul. Pileckiego tylko dla pieszych. Domagał się również montażu tymczasowego oświetlenia. Zaznaczył także, że jeżeli z przyczyn niezależnych od Urzędu, którekolwiek z ww. proponowanych rozwiązań nie byłoby możliwe do realizacji, to jest inne rozwiązanie. Zaproponował przystosowanie ul. Wąskiej, na odcinku od ul. Wrzosowej do ul. Szwajcarskiej, dla ruchu pieszego. A także umożliwienie pieszym korzystania z chodnika ulicy Szwajcarskiej, na odcinku od ulicy Wąskiej do ulicy serwisowej drogi krajowej DK 61.

„Droga przez mękę

Radny o swojej interpelacji poinformował na Facebooku, co zaowocowało dyskusją między mieszkańcami, a m.in: przewodniczącym Rady Miasta Ryszardem Brańskim. Z dyskusji można wyczytać np.: że niewiele osób zdawało sobie sprawę o istnieniu ul. Pileckiego. Jak zauważył radny Brański, jest to połączenie techniczne uzgodnione na prośbę Przewodniczącego z Prezydentem. Dodał również, że obecne utrudnienia są przejściowe. Przewodniczący zauważył również, że doświetlenie ulicy będzie problematyczne. W dyskusji padły również propozycje o zmianę nazwy ulicy ponieważ „to hańba żeby jakieś wertepy nazywać imieniem bohatera”. Zaś całą dyskusję można było podsumować jednym stwierdzeniem, które napisał jeden z mieszkańców: „Droga przez mękę”.

QK

Komentarze

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRadni chcą zakazu stosowania paliw stałych w podkrakowskich miejscowościach
Następny artykułCoraz mniej połączeń z Tarnobrzega do Stalowej Woli? [Czytaj w gazecie]