A A+ A++

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Pogudza (prezesa ZTF) pt. “Cichy Zamość”. Wydarzenie odbędzie się 11 listopada, o godzinie 16:00, w Galerii Fotografii Ratusz.

Bezpośrednio po wernisażu, tj. ok. 16:30 – w ramach XLV Zamojskich Spotkań z Fotografią – w Hotelu Arte (Rynek Wielki 9) odbędzie się spotkanie autorskie z fotografem oraz prezentacja i promocja książki.

Cichy Zamość to projekt artystyczny prezentujący zdjęcia wykonane na terenie Starego Miasta. Fotografie dokumentują zastane sytuacje związane z żyjącymi tam mieszkańcami i wydarzeniami na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Wraz z opisami, które towarzyszą zdjęciom, niejednokrotnie o lirycznym charakterze tworzą refleksyjną, pełną wspomnień i osobistą opowieść. Nie zobaczymy na nich jednak ludzi, choć ich obecność dzięki prezentowanym przedmiotom jest bardzo realna, co sprawia, że bezludny, cichy Zamość jest pełen różnych historii. Obrazy i opisy przenoszą nas w przeszłość, także do miejsc, których już nie ma lub znacząco się zmieniły. Projekt opowiada o nich w konwencji powrotu do lat dziecięcych, wywołując tęsknotę wobec tego co odeszło i co jest bezpowrotnie stracone.” – czytamy w opisie wystawy. 

Wystawa została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Miasta Zamość.

Andrzej Pogudz – z wykształcenia historyk i dziennikarz, nauczyciel w II LO w Zamościu, fotograf, animator kultury, instruktor fotografii MDK oraz prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Zajmuje się fotografią abstrakcyjną i dokumentalną. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych m. in.: „Zamość imaginacje”, „Kontekst”, „Dwa wiersze”, „Martwa natura”, „Nieistniejące miasto”, „Portret”, „Inspirowane twórczością Bolesława Leśmiana”, udział w wystawach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii „Wschodnia”. Jest autorem publikacji prasowych o tematyce kulturalnej oraz twórcą czternastu wystaw indywidualnych m. in. „Teatr”, „Londyn”, „Cztery pory roku”, „W Szkocji”, „Miejsca odległe”, „Granica”, „Zamość nieromantyczny”, „Ulotność bytu”. Założył i prowadzi Młodzieżową Pracownię Fotografii „Negatyw”.

Podczas spotkania autorskiego będzie możliwość zakupu książki.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowe dokumenty pokazują, że Maria królowa Szkotów, opływała w niewoli w luksusy
Następny artykułFranciszek zabrał głos ws. pedofilii w Kościele