13 stycznia 2020 r. rozpocznie się drugi nabór wniosków w programie “Mój Prąd”, w którym można otrzymać dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych.
– W odpowiedzi na lawinowo rosnące zapotrzebowanie na przydomową fotowoltaikę, 13 stycznia 2020 r. rozpoczynamy drugi nabór, w którym podtrzymujemy dofinansowanie instalacji PV do 50 proc. kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie – poinformował prezes NFOŚiGW Piotr Woźny.
Dofinansowanie domowej fotowoltaiki w programie “Mój prąd” można łączyć z tzw. ulgą termomodernizacyjną, ale koszty przedstawione do rozliczenia muszą być pomniejszone o otrzymaną dotację. Wnioski w drugim naborze będzie można składać do 18 grudnia 2020 r.
Narodowy Fundusz dodał, że w czasie pierwszego naboru, który zakończył się 20 grudnia 2019 r., przez 100 dni funkcjonowania programu wypłacono i zatwierdzono do przekazania 65 mln zł dotacji na 13,5 tys. instalacji. Inwestycje przyczynią się do ograniczenia emisji CO2 o 58,8 tys. ton rocznie. Łączna zainstalowana moc urządzeń to 73,5 MW, co pozwala na wygenerowanie z nich 73,5 GWh/rok zielonej energii.
NFOŚiGW poinformował ponadto, że do wykorzystania jest jeszcze ponad 90 proc. z miliardowego budżetu programu. Te pieniądze mają pozwolić na dofinansowanie nawet 200 tys. instalacji, które mogą wygenerować ok. 1 TWh zielonej energii.
Koszty kwalifikowane [zł brutto] zgodnie z definicją w całym programie: okres kwalifikowalności kosztów od 23.07.2019 r. do 31.12.2025 r.
Obecnie trwają prace nad kontynuacją programu “Mój Prąd” w formie preferencyjnych pożyczek dla spółdzielni mieszkaniowych.
Szczegóły programu dostępne są na stronie http://nfosigw.gov.pl/moj-prad/. Informacji o nim udzielają też doradcy energetyczni NFOŚiGW, do których kontakty można znaleźć na stronie https://doradztwo-energetyczne.gov.pl/. Dodatkowo działa infolinia (tel. 22 45 95 990), gdzie można sprawdzić m.in. status swojego wniosku. Funkcjonują też adresy mailowe: [email protected] i [email protected].
Uwaga! Zanim złożysz wniosek “Mój prąd”, poznaj najczęściej popełniane błędy we wnioskach o dofinansowanie fotowoltaiki
ja
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS