Górskie krajobrazy, góralska muzyka i zapach oscypka unoszącego się na ulicach to nieodłączne elementy Zakopanego. Zimowa stolica Polski przyciąga miliony turystów każdego roku. Wiele osób wybrało ten kierunek także na zbliżający się długi weekend. Jednak pogoda w górach potrafi zaskakiwać i nie zawsze sprzyja górskim wędrówkom. Jak możemy wówczas spędzić czas?
Poznaj tajniki powstawania oscypków
Zakup tradycyjnego owczego serka podczas wizyty w Zakopanem to dla wielu obowiązkowy punkt wycieczki. Nie wszyscy jednak wiedzą, że znajduje się tu także wyjątkowe miejsce, w którym odwiedzający mogą poczuć się jak prawdziwy juhas. W Muzeum Oscypka zapoznacie się z etapami produkcji oryginalnych góralskich serków, stworzycie własne przysmaki lub zakupicie je w sklepie na miejscu.
Wybierz się do Muzeum Tatrzańskiego
Deszczowy dzień w Zakopanem to doskonała okazja na odwiedzenie tutejszych atrakcji. Warto wybrać się m.in. do jednego z najstarszych i największych muzeów regionalnych w Polsce – Muzeum Tatrzańskiego, którego historia sięga aż 1889 roku. Instytucja ta posiada 10 oddziałów – w tym aż sześć w Zakopanem.
Możecie zobaczyć tu liczne zbiory etnograficzne typowe dla Podhala. Charakterystyczne stroje, sprzęty czy rzeźby z pewnością zaciekawią nie tylko miłośników tych rejonów. W kolekcji muzeum znajdują się też skały i minerały, dzieła sztuki, literatura o Tatrach czy obiekty florystyczne i faunistyczne.
Odwiedź kolorowe papugi
Kolejna propozycja przypadnie do gustu zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym. Papugarnia Egzotyczne Zakopane to największe tego typu miejsce w województwie. Zobaczycie tu liczne gatunki kolorowych ptaków – niezwykłe i duże ary czy niewielkie, ale niemniej piękne, lorysy górskie. Barwne papugi chętnie siadają odwiedzającym na ręce i ramiona, a chętni mogą nakarmić je zakupioną na miejscu karmą. Kolorowa atrakcja z pewnością umili wam deszczowy i szary dzień.
Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS