A A+ A++

Zwiększona wydajność i produktywność firmy to coś, do czego dążą wszyscy przedsiębiorcy. Znalezienie na nie skutecznego sposobu ma kluczowe znaczenie dla rozwoju biznesu. Już od jakiegoś czasu mówi się, że dobrym krokiem w tym kierunku jest przyjście z dokumentacji w formie papierowej na formę cyfrową. Archiwum papierowa ma bowiem sporo wad i nie nadąża za postępującą rzeczywistością. Jakie są zatem główne różnice między cyfrową dokumentacją, a tradycyjną papierową?

Więcej miejsca

To dość oczywiste, że przechowywanie papierowych dokumentów zajmuje dużo miejsca. Każdy przedsiębiorca wie, że ich liczba rośnie z dnia na dzień w zatrważającym tempie. Wtedy pojawia się potrzeba przechowywania ich poza siedzibą firmy, na przykład w wynajętym magazynie. Mimo, że to pomocne rozwiązanie, nie daje pewności bezpieczeństwa dla tajnych informacji i korespondencji. Dodatkowo, są to koszty, które wcale nie są konieczne. Organizując archiwum cyfrowe, można zaoszczędzić cenne miejsce i środki finansowe, które można wykorzystać na rozwój firmy.

Zwiększona wydajność

Dzięki cyfrowemu archiwum pracownicy firmy mają ułatwiony dostęp do wszelkich dokumentów i danych, także w przypadku oddziałów przedsiębiorstwa w różnej lokalizacji. Oszczędza to ich czas i nakład pracy, ponieważ w przypadku archiwów papierowych znalezienie konkretnego dokumentu czy umowy może zająć nawet klika godzin, szczególnie jeśli wśród dokumentów nie ma zachowanego odpowiedniego porządku i klasyfikacji. Cyfryzacja powoduje, że współpraca z osobami w różnych biurach lub opracowywanie planów podczas spontanicznych spotkań może być dużo łatwiejsza.

 

Bezpieczeństwo dokumentów

Dokumenty w tradycyjnej formie są narażone na uszkodzenie, zniszczenie, zagubienie lub kradzież. Dzieje się tak, ponieważ papier to nośnik ulotny, w oka mgnieniu można go stracić. W przypadku pożaru lub zalania może przepaść wiele cennych, ważnych informacji. Digitalizacja dokumentów umożliwia bezpieczne tworzenie kopii zapasowych poza siedzibą firmy, do których można uzyskać zdalny dostęp dzięki aplikacji online. Dodatkowo, dzięki cyfrowemu archiwum można korzystać z zaszyfrowanych formularzy czy podpisów cyfrowych. Firma ma też pewność, że spełnia wymogi bezpieczeństwa narzucane przez państwo.

Ułatwiona praca z danymi

Większe firmy podejmują strategiczne decyzje na podstawie analizy dużych ilości danych. Gdy przedsiębiorstwo posługuje się danymi w formie papierowej, wówczas ich ręczne przeglądanie i wprowadzanie danych jest bardzo czasochłonne i może generować błędy. Posiadanie archiwum cyfrowego umożliwia pracę z danymi w czasie rzeczywistym, która jest o wiele łatwiejsza i efektywniejsza.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOświęcim. Jubileuszowa odsłona w Alei Pisarzy
Następny artykułPlac przed dworcem PKP w Sosnowcu będzie miał nazwę “placu Powstania Styczniowego”