W piątej kolejce Ligi Mistrzów Club Brugge i FC Porto awansowały do fazy pucharowej. Wszystko za sprawą niewykorzystanego rzutu karnego przez Yannicka Carrasco w meczu Atletico Madryt – Bayer Leverkusen. Natomiast w grupie D wszystkie drużyny nadal mogą zagrać wiosną w Champions League.

Mimo że Club Brugge przegrał 0:4 z FC Porto, tracąc pierwsze gole w tej edycji fazy grupowej Ligi Mistrzów, to obie drużyny są już pewne gry na wiosnę. Wszystko za sprawą podziału punktów w drugim spotkaniu grupy B. Atletico Madryt zremisowało 2:2 z Bayerem Leverkusen. Los Colchoneros mogli przedłużyć swoje szanse na wyjście z grupy, lecz w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry Yannick Carrasco nie wykorzystał rzutu karnego. Wobec tego w ostatniej kolejce obie te ekipy będą rywalizowały o awans do Ligi Europy.

Jeszcze ciekawiej zapowiada się szósta seria gier w grupie D. Tam wszystkie drużyny wciąż mają szansę na awans do fazy pucharowej Champions League. Lidera Tottenham Hotspur i ostatnią Marsylię dzielą tylko dwa punkty. W najbliższym meczu oba zespoły spotkają się ze sobą. O drugie z miejsc w bezpośrednim starciu powalczą Sporting Lizbona i Eintracht Frankfurt, które zdobyły do tej pory po siedem punktów. Niewiele brakowało a Spurs mogli być już pewni awansu, lecz po analizie VAR anulowano trafienie Harry’ego Kane’a z doliczonego czasu gry.