A A+ A++

Warsztaty, spotkania z autorami publikacji dla dzieci, premiera nowej książeczki gdynieczki czy stoiska lokalnych księgarń – na to mogli liczyć uczestnicy 5. edycji Festiwalu Literatury Dziecięcej „Koci Łapci”. Wydarzenie odbyło się w sobotę, 22 października i zagościło w Konsulacie Kultury.

W miniony weekend Konsulat Kultury wypełnił się książkami. Wszystko w ramach kolejnej odsłony Festiwalu Literatury Dziecięcej „Koci Łapci”. Wydarzenie ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a także promocję kameralnych, gdyńskich księgarń.
 
Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Odbyła się m.in. premiera nowej książeczki gdynieczki„O rzece, która szukała morza”. Stworzyli ją Urszula Morga i Bartosz Mikołajczyk. Podczas spotkania autorzy opowiedzieli o kulisach powstawania publikacji. Przeczytali również wybrane fragmenty dzieła. Natomiast wszyscy chętni mogli otrzymać własny egzemplarz książki z dedykacją i autografem autorów.
 
Fani książek o Puciu mogli się spotkać z ich autorką – Martą Galewską-Kustrą. Wydarzenie było połączone z warsztatami taneczno-plastycznymi z elementami rytmiki i zabaw językowych. Z kolei Otwarta Pracownia „Ślad” zorganizowała warsztaty, podczas których dzieci miały szansę zrobić niezwykłe dzieła z patyków, kamyków i innych darów natury. A twórcy witryny „Sianko” przygotowali zajęcia, których tematem przewodnim były liście. Uczestnicy majsterkowali, odbijali liście na tkaninach, a także tworzyli unikalne zawieszki z jesiennymi motywami. Dodatkowo najmłodsi mogli wziąć udział w specjalnej grze i poznać świat drzew.
 
Były też warsztaty regionalne. Pracownia Art-Baranek zaprosiła na warsztaty plastyczne połączone z nauką języka kaszubskiego.
 
Natomiast Piotra Socha, ilustrator wielkoformatowych albumów „Pszczoły” i „Drzewa”, zorganizował nietypowe warsztaty plastyczne. Ich tematyka była związana z jego najnowszą książką pt. „Brud. Cuchnąca historia higieny”. Uczestnicy rozmawiali o historii higieny w różnych epokach oraz różnych miejscach na świecie, a także przygotowali peruki, brody lub inne ozdoby.

Nie zabrakło też zajęć teatralnych. Wydawnictwo Tashka zabrało najmłodszych uczestników na spotkanie z Karmelkiem – bohaterem książki Marty Guśniowskiej. Było wspólne czytanie i zabawa, a wszystko według starej japońskiej metody kamishibai.

W Cafe Kultura wszyscy zainteresowani mogli też odwiedzić stoiska lokalnych księgarń, takich jak: Róża Wiatrów, Koga, PolAnglo, Wydawnictwo Tashka czy Czec.
 
Nadzór merytoryczny nad wydarzeniem sprawowała Emilia Smentek, która prowadzi Cafe Księgarnię „Vademecum”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIle spać, by uniknąć udaru mózgu, a nawet raka? Uczeni podają konkrety
Następny artykułNASZ NEWS. Zmiany na stanowisku ministra rolnictwa?