A A+ A++
W Szkole Podstawowej nr 4 przy al. Wojska Polskiego odbędzie się jutro ekologiczny piknik. Warsztaty z tworzenia elektrycznych lasów w szkle, turniej szachowy, ekoMilionerzy, pokaz uli z bębnów od pralek oraz degustacja produktów pszczelich to tylko niewielka zapowiedź atrakcji. Niespodzianką będzie także pokaz łazików marsjańskich wykonanych z elektrycznych śmieci. Piknik ekologiczny potrwa od 9.40 do 14.00.

Wyjść poza schemat

– Może się wydawać, że edukacja ekologiczna, w tym mówienie o recyklingu np. elektrycznych śmieci, nikogo nie zainteresuje. Wszyscy ci, którzy zakładają, że będą to kolejne standardowe zajęcia, przeżyją miłe zaskoczenie. Uczestnicy będą mogli zobaczyć szachy wykonane z elektrośmieci, odkryć w sobie talent artystyczny, sprawdzić swoją wiedzę z ekologii i wygrać cenne nagrody – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko. – Nasze działania wychodzą poza utarte schematy i bardzo się z tego cieszę. Jestem pewna, że niestandardowe warsztaty eko realizowane z naciskiem na działania praktyczne z pewnością zainteresują młodych mieszkańców Świdnika – dodaje.

Wspólny mianownik

– Sondy marsjańskie, domy dla pszczół, lasy w szkle, figury szachowe – wszystkie zostały wykonane z elektrośmieci. W Świdniku działa projekt Elektryczne Śmieci. Mieszkańcy mają do dyspozycji pojemniki na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny  i elektroniczny do 50 cm, ale mogą również korzystać z formularza online oraz infolinii oddając bezpłatnie sprzęt w 72 godziny. Z części odzyskanych materiałów powstają tak niezwykłe rzeczy jak dzieła sztuki w nurcie trash art czy ule z recyklingu, które można już oglądać w naszym mieście – mówi Robert Jakubowski, Inspektor ds. gospodarki odpadami i ochrony środowiska.

Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez Miasto Świdnik, Fundację Odzyskaj Środowisko, Szkołę Podstawową nr 4 w Świdniku  oraz organizację odzysku AURAEKO w ramach projektu Elektryczne Śmieci.

Fundacja Odzyskaj Środowisko

Ecoevent Głos Świdnika Szkoła podstawowa nr 4

Last modified: 24 października, 2022

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKwesta na rzecz odnowienia zabytkowych nagrobków
Następny artykuł„Piorun uderzył w wieżę widokową na Śnieżniku” – służby kryzysowe znalazły się w nieznanych sobie okolicznościach [FOTO]