A A+ A++

Koszty ogrzewania domu z roku na rok wciąż rosną, a jest to jedna z tych kwestii, na których nie da się oszczędzać. Istnieją jednak rozwiązania pozwalające na obniżenie rachunków związanych z utrzymaniem ciepła w budynku mieszkalnym. Tanie ogrzewanie domów staje się możliwe dzięki instalacjom pomp ciepła i wciąż zyskujących na popularności paneli fotowoltaicznych. Jak wykorzystać je do obniżenia rachunków?

Panele fotowoltaiczne jako darmowe ogrzewanie domu

Fotowoltaika to doskonałe rozwiązanie do ogrzewania domu, które zapewnia całej rodzinie taki sam komfort jak w przypadku opalania drewnem, węglem lub gazem. Główna różnica polega na tym, że fotowoltaika to przede wszystkim ekologiczne oraz niemal darmowe ogrzewanie w zimie.

Warto wspomnieć, że instalacja służąca do ogrzewania budynku jest dokładnie tą samą, która dostarcza prąd do innych urządzeń. Oznacza to, że nie trzeba inwestować w kilka osobnych paneli fotowoltaicznych, aby cieszyć się niższymi rachunkami. Coraz popularniejsza fotowoltaika to tańsza energia elektryczna i sposób na niemal darmowe ogrzewanie w domu.

Jak działa tanie ogrzewanie biura i domu fotowoltaiką?

Fotowoltaika daje kilka możliwości ogrzewania budynków. Najprostszym jest zakup urządzeń grzewczych zasilanych energią elektryczną, którą produkują zainstalowane na dachu panele. Wiele osób uważa, że stopień nasłonecznienia w Polsce w okresie zimowym nie pozwala na skuteczne, a przede wszystkim tanie ogrzewanie domu. Nie jest to jednak prawdą. Najważniejszą kwestią jest odpowiednie dobranie parametrów instalacji fotowoltaicznej do takich aspektów jak:

  • kąt nachylenia dachu,

  • kierunek nachylenia,

  • zadrzewienie posesji,

  • zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa.

Jednym z najefektywniejszych rozwiązań jest połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła. Taka instalacja nie wymaga ingerencji użytkownika, działa w pełni bezobsługowo. Ponadto jest ekologiczna, ponieważ wykorzystuje zasoby naturalne — we wspomnianym systemie jest to m.in. energia słoneczna. Panele fotowoltaiczne z wydajną pompą ciepła to łatwo dostępny sposób na prawie darmowe ogrzewanie.

Fotowoltaika i pompa ciepła — jak tanio ogrzewać dom?     

Połączenie instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła tworzy skuteczny i ekologiczny system ogrzewania o wysokiej sprawności. Sama fotowoltaika znacząco obniża rachunki za energię elektryczną. Podłączona do pompy ciepła umożliwia podniesienie poziomu konsumpcji wytworzonej energii nawet o kilkanaście procent.

Jak działa pompa ciepła — darmowe ogrzewanie wody i domu

Pompa ciepła to urządzenie, które pobiera energię cieplną z takich źródeł jak ziemia, woda lub powietrze. Zasilana jest natomiast prądem, który może pochodzić właśnie z instalacji fotowoltaicznej. Jest to więc dobry sposób na tanie ogrzewanie. Wytworzone w pompie ciepło rozprowadzane jest po całym budynku za pomocą odpowiednio dobranych systemów, na przykład specjalnych folii grzewczych lub innych instalacji. Bardzo często tego typu urządzenia wykorzystuje się również jako tanie ogrzewanie wody użytkowej.

Dlaczego pompa ciepła i fotowoltaika to dobra inwestycja?

Połączenie fotowoltaiki oraz pompy ciepła umożliwia tanie ekologiczne ogrzewanie domu lub budynków użytkowych. System wykorzystuje energię słoneczną, jak również zasoby naturalne w postaci wody, prądu i powietrza — wszystkie te źródła są darmowe. Poniesione wydatki obejmują więc jedynie instalację, która często objęta jest regionalnym systemem dofinansowania i umożliwia również tanie ogrzewanie starego domu. Z kolei koszt przechowywania wytworzonej energii to zaledwie kilka złotych miesięcznie. Łącznie jest to jednak wydajny i efektywny sposób na darmowe ogrzewanie wody i całego domu.

Instalacje fotowoltaiczne oraz wykorzystanie naturalnych źródeł do ogrzewania pomieszczeń to sposób na niskie rachunki. Zaufaj ekspertom i wybierz najlepszy system dla swojego domu! 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRosjanie przygotowują się na ukraińską kontrofensywę w Chersoniu [RELACJA]
Następny artykułPodziel się bezcennym darem