A A+ A++

Ich debiutancki singiel „Desire” jeszcze utrzymuje się na listach przebojów, dopiero co wydali cover kultowego „To Ty” i nie spoczywają na laurach. Lubert/Strzelba właśnie wypuścili singiel … w języku polskim! „Ogień” niesie ze sobą ważne przesłanie i nie bez powodu jego premiera ma miejsce w październiku.

Październik jest międzynarodowym miesiącem zdrowia psychicznego. Polska wersja „Desire” ma rozpalać wolę walki o siebie kobiet będących ofiarami przemocy psychicznej – w domu, w miejscu pracy czy nauki. Przemocy cichej i często niezauważalnej…

Każda z nas ma wokół siebie taką przyjaciółkę, koleżankę czy znajomą, która doświadczyła przemocy psychicznej. Dlatego ten temat jest taki ważny. Uwolnienie się z przemocowej relacji nie jest łatwe, ale jest możliwe. Warto szukać pomocy. Warto walczyć o siebie. Mamy nadzieję, że „Ogień” da nadzieję na to, że wszystko można zmienić na lepsze – mówi o singlu Strzelba.

Ten singiel ma dla mnie szczególne znaczenie. Kilka lat temu doświadczyłam przemocy psychicznej na własnej skórze. Wiem, jak ciężko uwolnić się z przemocowego związku i postawić na siebie, kiedy ktoś miesiącami odbiera centymetr po centymetrze twoją pewność siebie i poczucie własnej wartości – jednocześnie jestem przykładem na to, że jest to możliwe. Dałam radę. Dzisiaj jestem szczęśliwa, mam wspaniałą rodzinę i realizuję się zawodowo. Trzymam kciuki za to, żeby wszystkie kobiety potrafiły rozpalić w sobie iskrę do walki o siebie, bo od iskry do ognia już tylko krok – dodaje autorka tekstu, Beata Ejzenhart-Ismayilov.

Kompozytorem utworu jest Tomek Lubert – ojciec projektu i założyciel Fundacji Luberty Pomagają, autorką tekstu Beata Ejzenhart-Ismayilov, za produkcję odpowiada Wojtek Horny a na wokalu słyszymy charyzmatyczną Strzelbę.

Niewidzialna przemoc emocjonalna/psychiczna nie pozostawia widocznych śladów, lecz te niewidoczne są równie bolesne. Osoba doświadczająca poniżania, wyśmiewania, deprecjonowania, gróźb czy manipulacji obwinia siebie samą, tłumaczy sprawcę, traci poczucie własnej wartości, popada w zaburzenia lękowe i/lub depresyjne, ma poczucie bezradności. W świetle polskiego prawa przemoc emocjonalna jest przestępstwem – mówi Jolanta Hojda – psychoterapeutka, psycholożka, superwizorka, wykładowczyni akademicka, założycielka Ośrodka Psychoterapii Podróż.

Jeśli doświadczyłaś przemocy psychicznej nie bój się prosić o pomoc! Masz prawo bronić swych praw niezależnie od tego, kto je narusza.

Centrum Praw Kobiet (pomoc psychologiczna i prawna): cpk.org.pl

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie (24h/7 dni w tygodniu): 22 668 70 00; www.niebieskalinia.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOd czwartku woda na Krytej Pływalni w Bochni cieplejsza o dwa stopnie!
Następny artykułMinister Błaszczak podpisał umowy na koreańskie wyrzutnie rakietowe