A A+ A++

Audionomię stworzyli reporterzy radiowi, których drogi z publiczną rozgłośnią rozeszły się (Magdalena Świerczyńska-Dolot, Anna Dudzińska, Bartosz Panek, Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Agnieszka Walewicz), i ci, którzy nadal są etatowymi dziennikarzami. To Agnieszka Czyżewska-Jacquemet i Katarzyna Michalak (obie Radio Lublin). We wrześniu Audionomia zorganizowała w Gdańsku Ogólnopolską Konferencję Reportażu Dźwiękowego, podczas której przyznana została nagroda Audionomia Award 2022 za najlepszy reportaż dźwiękowy.

“Bez Waszej pomocy nie damy rady”

Teraz Audionomia zwraca się o wsparcie finansowe. “Przez pół roku pracowaliśmy społecznie, stworzyliśmy od podstaw portal, który skupia w jednym miejscu wszystkie zagadnienia związane z dźwiękiem. Treści są ogólnodostępne, nie zamierzamy dzielić patronów według zasobności portfela. Nie będziemy ukrywać treści za paywallem. Naszą misją jest równy dostęp do edukacji i budowanie społeczności osób dźwiękoczułych. Wiemy już, że z naszego portalu korzystają m.in. studenci, nauczyciele, reportażyści i twórcy podcastów. Jesteśmy dla Was. Ale bez Waszej pomocy, nie damy rady…” – piszą założyciele Audionomii.

I wyjaśniają: “Chcemy każdego dnia przygotowywać dla Was artykuły, które ukażą się na naszym portalu – newsy, recenzje, pełne inspiracji rozmowy z twórcami. Chcemy, by konferencja i nagroda Audionomia Award były corocznym wydarzeniem na dźwiękowej mapie świata. Chcemy zrzeszać miłośników audio, ponad podziałami. Chcemy prowadzić szkolenia z uważności na dźwięk i sztuki rozmowy. Chcemy płacić za pracę”.

Każdy może zostać patronem

Patronem Audionomi można zostać za pośrednictwem portalu patronite.pl. W zamian, niezależnie od wielkości wsparcia, można liczyć na comiesięczny webinar prowadzony przez reportażystów i naukowców, z którego będzie można dowiedzieć się m.in. jak otwierać swojego rozmówcę.

Twórcy Audionomii będą dzielić się także oryginalnymi field recordingami, które można wykorzystywać we własnych audycjach. To na przykład odgłosy zwierząt albo dźwięk pękającego lodu na jeziorze. Raz na kwartał organizowane będzie też wspólne nasłuchiwanie świata, czyli spacer dźwiękowy. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Rosja zamieniła się miejscami z Zachodem”
Następny artykułMinister Czarnek mówi wprost: Dość nauki zdalnej