A A+ A++

“To nie rozwiąże problemu związanego z liczbą utworzonych miejsc” – uważa wicedyrektor Wydziału Oświaty Miasta Poznania, Wiesław Banaś.

Do tej szkoły, obojętnie czy będzie prowadzona przez organ prowadzący Miasto Poznań czy powiat poznański, mogą trafić uczniowie nawet i z Warszawy. Bo takie mają prawo. Także przekazanie powiatowi naszych szkół średnich, które są teraz na terenie miasta Poznania, nie rozwiąże problemu związanego z naborem

– mówi Wiesław Banaś.

Ma to znaczenie podczas naboru. Kandydaci składają dokumenty do organów prowadzących daną placówkę. Taki samorząd musi też zapewnić miejsce uczniom, którzy – tak jak to było w tym roku – nigdzie się nie dostali.

Problemy wywołała reforma sprzed lat dotycząca sześciolatków. Także w przyszłym roku podstawówki opuści podwójny rocznik. Urząd nie widzi możliwości przekazania szkół powiatowi.

Rok temu miasto oddało jednak w zarząd marszałkowi województwa szkołę dla niesłyszących przy ulicy Bydgoskiej w Poznaniu. Wicedyrektor Wiesław Banaś przekonuje, że stało się tak, bo chodzą tam dzieci z całej Wielkopolski. Natomiast połowa uczniów poznańskich szkół średnich pochodzi z powiatu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDoradca prezydenta: Iran jest bezpośrednio odpowiedzialny za zabójstwa Ukraińców
Następny artykułUczniowie zebrali ponad 2 tony karmy