A A+ A++

Rosja straciła także 2504 czołgi, 1496 systemów artyleryjskich, 268 samolotów, 253 śmigłowce oraz 15 statków

W wojnie z Ukrainą zginęło już ponad 63 tys. rosyjskich żołnierzy – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Wśród strat Moskwy są również 2504 czołgi i 1496 systemów artyleryjskich. Wojna w Ukrainie nie przebiega po myśli Rosjan – ocenił Instytut Studiów nad Wojną.

Od 24 lutego, czyli początku inwazji na pełną skalę, zlikwidowano około 63 110 rosyjskich żołnierzy, z czego 240 – ostatniej doby. Rosja straciła także 2504 czołgi, 1496 systemów artyleryjskich, 268 samolotów, 253 śmigłowce oraz 15 statków.

Jak informuje sztab, największe straty Rosja ponosi w okolicach Bachmutu, Awdijiwki oraz Krematorska.

Wojna nie przebiega po myśli Putina

Po sobotniej eksplozji na Moście Krymskim Rosjanie zaczynają zdawać sobie sprawę, że wojna w Ukrainie nie przebiega po ich myśli – ocenił amerykański Instytut Studiów nad Wojną.

Poniedziałkowe zmasowane ataki zmarnowały część – i tak kurczących się – zapasów rosyjskiej broni przeciwko celom cywilnym, zamiast, bardziej znaczącym, obiektom militarnym. Rosyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że “cel ataków został osiągnięty”, ale jak pokazują zdjęcia Rosjanie trafili w plac zabaw, park, niemiecki konsulat czy centrum biznesowe – uznał ISW.

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Zmasowane ataki rakietowe kosztowały Rosję kilkaset milionów dolarów

Ukraińska obrona powietrzna zestrzeliła również połowę rosyjskich dronów i pocisków manewrujących. Rosyjskie ataki na ukraińską sieć energetyczną prawdopodobnie nie złamią woli Ukrainy do walki, a wykorzystanie przez Rosję broni precyzyjnej, może pozbawić Putina możliwości przerwania ukraińskiej kontrofensywy w obwodach chersońskim i ługańskim – przekazał instytut.

msm/grz/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZGK odpowiedzialne za dystrybucję węgla w Zielonej Górze
Następny artykułUl. Partyzantów na finiszu