Grelewicz do tej pory kierowała oddziałem opracowania zasobu w zielonogórskim archiwum. Jest m.in. współautorką “Regesta fontium Grünbergensium”, czyli najnowszej publikacji archiwum wydanej z okazji 800-lecia Zielonej Góry.
W ub. tygodniu na emeryturę przeszedł Tadeusz Dzwonkowski, dotychczasowy dyrektor Archiwum Państwowego w Zielonej Górze. Kierował archiwum przez 24 lata. Za jego kadencji instytucja przeniosła się ze starego, wymagającego remontu pałacyku w Starym Kisielinie do nowej siedziby na tyłach Uniwersytetu Zielonogórskiego.
– Skończyłem 65 lat i najzwyczajniej w świecie osiągnąłem wiek emeryta – mówił “Wyborczej”. Przekonywał, że na emeryturze nie będzie narzekał na brak zajęć. – Na pewno zajmę się swoimi pasjami, czyli genealogią i historią regionalną. Jest też trochę spraw związanych z historią Zielonej Góry. Po głowie chodzi mi kronika Bergmüllera, byłego burmistrza Zielonej Góry, która jest przechowywana w archiwum. Może udałoby się ją przetłumaczyć na polski, choć to ogrom pracy. Tysiąc stron zapisanych ręcznie.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS