A A+ A++

W Asyżu Włosi uczczą zmarłych w czasie pandemii koronawirusa. Inicjatywa Włoskiej Konferencji Biskupiej i franciszkanów z Asyżu ma na celu pocieszenie pogrążonych w żałobie. Od początku pandemii ponad 175 tys. osób we Włoszech zmarło z powodu lub w wyniku zakażenia wirusem COVID-19.

Od kilku tygodni nazwiska zmarłych z powodu koronawirusa zbierane są za pośrednictwem strony internetowej 4ottobre.sanfrancesco.org. W dniu wspomnienia św. Franciszka we wtorek 4 października lista zostanie złożona przed grobem świętego w Asyżu. Za wstawiennictwem św. Franciszka powierzymy zmarłych Bogu, zwrócili się przedstawiciele Kościoła do wszystkich, którzy w tym szczególnym dniu pamięci chcą wspominać bliską osobę.

We Włoszech odnotowano wyższą niż przeciętna liczbę zgonów, zwłaszcza w pierwszej fazie pandemii. Przewodniczący Włoskiej Konferencji Biskupiej kard. Matteo Zuppi przypomniał, że wielu krewnych nie mogło osobiście pożegnać się ze swoimi zmarłymi z powodu środków ochrony w czasie pandemii i nadal cierpi z tego powodu. Inicjatywa ta ma być „konkretną drogą dotarcia do wszystkich w wierze i bliskiej przyjaźni” – powiedział arcybiskup Bolonii cytowany przez portal Vatican News i agencję informacyjną SIR.

Obok kard. Zuppiego na uroczystość św. Franciszka przybędzie we wtorek do Asyżu także prezydent Włoch Sergio Mattarella. W górnym kościele bazyliki św. Franciszka zapali lampę wotywną wspólnot włoskich i skieruje orędzie do narodu. Tradycyjnie co roku jeden z regionów Włoch ofiarowuje oliwę do lampy przed grobem św. Franciszka. W tym roku, na znak jedności i nadziei, uczyni to Włoska Konferencja Biskupia w imieniu wszystkich regionów kraju.

Włosi czczą św. Franciszka jako patrona swojego kraju.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Łódź: Jerzy Jarniewicz laureatem Literackiej Nagrody Nike 2022. Autor „Mondo Cane” mieszka w Łodzi
Następny artykułGotują, tworzą, inspirują. Pierwszy kongres Kół Gospodyń Wiejskich za nami [ZDJĘCIA]