Wczoraj 120 osób próbowało nielegalnie przedostać się przez granicę polsko-białoruską. To najwięcej od czasu oddania do użytku zapory. Trwa budowa bariery elektronicznej.
1 października na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 120 osób. Byli to m.in. obywatele Libanu i Gambii. 17 cudzoziemców podchodziło pod barierę.
Funkcjonariusze SG zatrzymali trzech pomocników. Na terenie ochranianym przez mundurowych z placówki w Czeremsze ujęto dwóch obywateli Rosji, którzy przyjechali po ośmiu Irańczyków i Syryjczyków. Pod Narewką Ukrainiec wiózł dwóch dwóch obywateli Tadżykistanu i dwóch Persów.Sprawcy zostali zatrzymani i przekazani policji.
W dn.01.10 na
terytorium🇵🇱próbowało nielegalnie przedostać się z🇧🇾120 os.(m.
in.ob.Libanu,Gambii)w tym 17 os.podchodziło pod
barierę.
Zatrzymano 3 pomocników#PSGCzeremcha
2 ob.Rosji przyjechało po 8 ob.Iranu i ob.Syrii
#PSGNarewka
ob.Ukrainy wiózł 2 ob.Tadżykistanu i 2 ob.Iranu pic.twitter.com/sL5OSHH30l—
Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) October
2, 2022
Budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej, której łączny koszt to ok. 1,6 mld zł, jest odpowiedzią na presję migracyjną, która przybierała na sile wiosną 2021 roku. Od tamtego czasu gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. Jak wielokrotnie podkreślały służby, był to efekt celowych działań Białorusi w odpowiedzi na sankcje. Obecnie migranci, którzy dostają się nad granicę najpierw trafiają do Rosji i stamtąd przybywają na Białoruś.
(PAP), (pb)
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS