A A+ A++

30 września 2022 16:31.

Tematy: sponsorowany


Alkoholizm jest chorobą cywilizacyjną dwudziestego pierwszego wieku. Niestety statystyki pokazują, że jej ofiarami staje się coraz większe grono osób. Co więcej, przypadłość ta dotyka nie tylko samych uzależnionych, ale także ich najbliższych. Ludzie borykający się z alkoholizmem nie są w stanie kontrolować swojego zachowania i to sprawia, że zmieniają w piekło życie nie tylko swoje, ale i rodziny. Jedną z metod walki z problemem jest wszywka alkoholowa. Sprawdź, jak działa, dlaczego jest skuteczna i jak wspomaga osobę uzależnioną w osiągnięciu trzeźwości.

Jak działa wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa, czyli preparat o nazwie Disulfiram WZF zawiera substancję aktywną o tej samej nazwie. W poprzednich dekadach lek ten funkcjonował na rynku jako Esperal, jednak jego produkcja zakończyła się w 2009 roku. Jest to środek, który skutecznie blokuje enzym dehydrogenezy aldehydowej, która uczestniczy w metabolizmie alkoholu w wątrobie. Efektem tego działania jest gromadzenie się w ustroju człowieka aldehydu octowego. W standardowych okolicznościach ulega on przekształceniu kwas octowy, który nie wywołuje żadnych nieprzyjemnych doznań. Wszystko zmienia się po spożyciu alkoholu przez osobę „zaszytą”. Wówczas po upływie około 10 minut ujawnia się szereg nieprzyjemnych symptomów, które mogą utrzymywać się nawet przez 10 godzin od spożycia trunku. Kumulacja aldehydu octowego prowadzi do takich dolegliwości jak wymioty, biegunki, nudności, zaczerwienienia skóry, duszności, pocenie się, przyspieszenie bicia serca, skoki ciśnienia i nasilony lęk. Oczywiście wszystko zależy od organizmu. Przeciwwskazaniem do wprowadzenia implantu są problemy z oddychaniem, układem krążenia i stan po spożyciu alkoholu.

Jak wygląda zabieg polegający na wszywaniu implantu z substancją aktywną?

Zabieg wszczepiania implantu zawierającego substancję aktywną przeprowadza chirurg w znieczuleniu miejscowym. Tabletkę najczęściej lokalizuje się w takich miejscach jak: łopatka czy pośladek. Sam proces wszywania trwa około 30 minut. W efekcie disulfiram uwalniany jest do krwiobiegu i działa przez 8 miesięcy. Czasami zdarza się, że wykazuje on skuteczność przez 10 miesięcy. W przypadku, gdy nie dojdzie do interakcji z alkoholem, nie pojawiają się żadne objawy. W przeciwnym wypadku niestety występują przykre symptomy, które uaktywniają się nawet po zjedzeniu cukierka z alkoholem.

wszywka alkoholowa wrocław

Dlaczego wszywka alkoholowa jest skuteczna?

Skuteczność wszywki alkoholowej polega na wywoływaniu u pacjenta awersji do alkoholu. Osoba uzależniona mając świadomość, że spożycie trunku wywoła u niego przykre symptomy, zmuszona jest do powstrzymywania się od picia mimo tak zwanych „ciągów alkoholowych”. Objawy te są na tyle trudne do zniesienia, że skutecznie zniechęcają go przed sięgnięciem po kolejną dawkę zgubnego dla niego trunku.

Jest to bardzo skuteczny sposób wsparcia, szczególnie w trakcie leczenia terapeutycznego. Przeczytaj także https://nasz-gabinet.pl/wszywka-alkoholowa-prawdy-i-mity/.

Jakie są zdania terapeutów na temat wszywki alkoholowej?

Terapeuci uważają, że wszywka alkoholowa może przynieść pozytywny rezultat wyłącznie w odniesieniu do osób, które rzeczywiście chcą walczyć z uzależnieniem i potrzebują wsparcia. Wynika to z tego, że implant daje czas na podjęcie właściwej terapii, która jest jedyną skuteczną bronią w walce z przypadłością. Wiele jest takich przypadków, w których wszywka alkoholowa w połączeniu z terapią przyniosła skutek kilkuletniej, a przede wszystkim trwałej abstynencji.

Osoby zainteresowane leczeniem alkoholizmu serdecznie zapraszamy do placówek Nasz Gabinet.

Przychodnia Leczenia Uzależnień
Nasz Gabinet we Wrocławiu
ul. Dworcowa 11b
50-456 Wrocław

+48 519 775 225

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 30 września 2022 16:31

.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułInflacja 2023 – powyżej 20 proc.
Następny artykułZAPROSZENIE NA PONIEDZIAŁKOWĄ KONFERENCJĘ PRASOWĄ W POMORSKIM PARKU NAUKOWO-TECHNOLOGICZNYM GDYNIA