A A+ A++


Ciągnik Ursus C-360, potocznie zwany „sześćdziesiątką”, to zdecydowanie najpopularniejsza maszyna na polskich wsiach. Wraz ze słabszym i wcześniejszym modelem C-330 tworzą idealnie zgrany duet. Jest on wykorzystywany do rozmaitych zadań w gospodarstwach rolnych i narażony jest na intensywną eksploatację, dlatego też ryzyko ewentualnych usterek jest duże. Szczególnie jeśli mowa o egzemplarzach, które mają już przynajmniej kilkadziesiąt lat. W dalszej części naszego artykułu przedstawiamy najczęstsze awarie w tych ciągnikach, a także możliwości ich samodzielnej naprawy. Podpowiadamy też, jakie części do Ursusa C-360 zawsze warto mieć pod ręką.

Usterki układu zasilania paliwem

Dość częstą bolączką Ursusa C-360 jest przeciekające paliwo. Zauważysz to zwłaszcza po pozostawieniu ciągnika na noc z otwartym zaworem pod bakiem. Zdarza się, że na podłogę wycieknie nawet kilka litrów ropy. Nie oznacza to jednak, że czeka cię kosztowna naprawa u mechanika. Najczęściej ciekną pojemniki filtrów paliwowych albo ręczna pompka służąca do manualnego odpowietrzania układu. Tego typu części zamienne do Ursus C-360 warto zawsze mieć w zapasie, ponieważ ich usterki zdarzają się stosunkowo często i nie zawsze jesteś w stanie je przewidzieć.

Krótkotrwałym rozwiązaniem jest zamknięcie zaworu ropy pod bakiem, gdy przez dłuższy czas nie korzystasz z traktora. Jednak w czasie pracy paliwo będzie wyciekać, co jest bardzo niepożądaną sytuacją. Wymiana uszczelnień pojemników filtrów paliwowych jest bardzo szybka, wymaga tylko poluzowania dwóch śrub. Warto jednak zawsze wymieniać te uszczelki, gdy zakładasz nowe wkłady filtrujące. Dzięki temu unikniesz nieprzewidzianych awarii. Wymiana ręcznej pompki paliwowej również nie jest trudna. Należy jedynie pamiętać o tym, by po skończonej operacji dokładnie odpowietrzyć cały układ.

Awarie instalacji hydraulicznej i podnośnika

W każdym ciągniku podnośnik po kilkudziesięciu latach ciężkiej pracy będzie coraz słabszy. Zanim jednak zdecydujesz, jakie części do C-360 będą konieczne do przeprowadzenia niezbędnej naprawy, musisz ustalić, który konkretnie podzespół uległ awarii. Najprościej jest to zrobić poprzez podpięcie innej maszyny lub urządzenia do wyjścia hydrauliki zewnętrznej. Można w tym celu wykorzystać np. przyczepę typu wywrotka. Jeżeli traktor nie będzie tworzył odpowiedniego ciśnienia w zewnętrznym obwodzie, oznacza to, że wymiany lub remontu wymaga pompa.

W internetowym sklepie rolniczym zamówisz wszystkie niezbędne części do Ursusów C-360, w tym wysokiej jakości zamiennik pompy w korzystnej cenie. Pozostaje już tylko dokonać instalacji nowego podzespołu do traktora, co przy prostej konstrukcji C-360 nie jest trudne, więc można tego dokonać samodzielnie. Jeżeli natomiast hydraulika zewnętrzna działa sprawnie, a podnośnik TUZ-a nadal jest słaby i do tego szybko opada po zgaszeniu silnika, oznacza to nieszczelność tłoczyska. W takiej sytuacji warto skorzystać z części zamiennych do Ursusów C-360 w postaci zestawów naprawczych. Zestaw taki zawiera wszystkie niezbędne uszczelnienia tłoczyska podnośnika, co pozwala na jego kompleksową regenerację.

Artykuł sponsorowany

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZmiany w radomskim pogotowiu. Będzie nowy dyrektor
Następny artykułAmok PC