A A+ A++

Pierwsze dni jesieni za nami. Grzybiarze rozpoczęli już sezon, a samych grzybów w polskich lasach w tym roku nie brakuje. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka zasad, które pozwolą nam uniknąć niebezpieczeństwa podczas grzybobrania. O czym należy pamiętać?

Suszone, gotowane, czy smażone… W zupie, sosie, czy marynowane… Wielu z nas nie wyobraża sobie dobrej kuchni bez grzybów. Ich aromat, zwłaszcza tych suszonych, wzbogaca niejedną potrawę. Jesień to dobry czas, by zaopatrzyć domową spiżarnię w grzyby, tym bardziej że tegoroczny sezon zapowiada się naprawdę owocnie.

Pamiętajmy jednak, że jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do konkretnego gatunku, warto takiego grzyba zostawić w lesie. Nie ma sensu ryzykować. Błąd może nas kosztować zdrowie, a nawet życie.

Grzyby przy drodze? Nie warto!

Ważne jest miejsce grzybobrania. Złym wyborem będą łąki i rowy położone bezpośrednio przy ruchliwych drogach. Nie zbierajmy też grzybów w miejscach nieopodal wysypisk śmieci, czy dużych zakładów produkcyjnych. Grzyby wchłaniają wiele zanieczyszczeń, w tym metale ciężkie, których przecież nie chcemy w naszym organizmie.

Idąc na grzyby, udajmy się w głębsze partie lasu. Może warto porozmawiać z sąsiadem i podpytać o sprawdzoną miejscówkę w okolicy.

Grzybobranie dla początkujących

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z grzybobraniem powinny zbierać wyłącznie grzyby rurkowe.W tej grupie nie ma grzybów śmiertelnie trującyc … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWojna obronna w Borownicy. „Cześć Ich pamięci” (FOTO)
Następny artykułZasób mieszkań w Polsce na koniec 2021 r. wzrósł o 1,6 proc rdr