Anton Ten: Myślę, że wyczucie stylu i smaku artystycznego można wypracować z czasem, ale to zajmuje dużo czasu, to nie jest coś, czego można się nauczyć w kilka miesięcy na jakimś kursie. Osoby, które decydują się na poważnie zająć się twórczością i budować na niej karierę, muszą być przygotowane na to, że nie wszystko okaże się szybko, pięknie i kompetentnie, jak na przykład “ten gość z Instagrama”. W rzeczywistości “ten facet” ma pod sobą wiele doświadczeń, a to co widzimy jest efektem końcowym. W kreatywności, jak w każdej innej dziedzinie, najważniejsza jest wytrwałość i ciągła praktyka, a wszystkiego można się nauczyć, tego jestem pewna.
Aby odnieść sukces w dziedzinie kreatywnej, musisz pracować bardzo ciężko, dużo ciężej niż ludzie, których podglądasz. To trochę jak sprint – musisz starać się dogonić ludzi, na których wczoraj patrzyłeś i nie spoczywać na laurach. Sztuka nie pojawiła się przedwczoraj, ma wiele tysięcy lat i ciągle ewoluuje, więc zadaniem osoby twórczej jest ewoluować wraz ze sztuką.
Staram się przekazywać takie spojrzenie na zawód nowym osobom w branży. Jednocześnie staram się nie przestawać rozwijać siebie. Co dziwne, pomaga mi w tym moja praca jako sędziego.
Kiedy zasiadałem w jury Silver Mercury, Idea Festival czy Runet Prize ważne było, aby nauczyć się polegać nie tylko na kryteriach stawianych przez konkurs, ale także na własnej intuicji, która wynika z wieloletniego doświadczenia.
W tym roku będę kuratorem kierunku animacji na festiwalu g8. To duży łyk nowych pomysłów, rozwiązań projektowych, świeżych myśli. Takie wydarzenia są zwykle energetyzujące i dają dobry impuls do inspiracji i wprowadzenia w życie własnych nowych projektów.
Photos by Sophie Ershova
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS