Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk opublikował na Twitterze mocny wpis, w którym skomentował opory Niemiec w przekazywaniu broni Ukrainie. Spotkało się to z odpowiedzią ambasadora RFN w Polsce Thomasa Baggera, który próbował bronić dokonań jego kraju w tej sprawie.
CZYTAJ TAKŻE: Wreszcie się obudzili?! Zielone światło dla dostarczenia Ukrainie haubic z Niemiec. „Przez wiele tygodni nie było oficjalnej odpowiedzi”
Niemcy od początku wojny na Ukrainie wykazują mocno kontrowersyjną postawę. Najpierw kompletnie odrzucali dostawy ciężkiej broni dla kraju odpierającego atak Rosjan. Później, gdy pod presją opinii publicznej i naciskami wielu państw, zdecydowali się na dostarczenie ciężkiego sprzętu Ukraińcom, obrońcy otrzymali naprawdę symboliczną pomoc.
Niejednokrotnie porównywano pomoc poszczególnych państw NATO dla Ukrainy i Niemcy, jako jedna z najsilniejszych gospodarek świata, zawsze wypadały słabo w tych zestawieniach. Polska pomimo znacznie mniejszych możliwości budżetowych, wspomogła walczących Ukraińców o wiele większą ilością ciężkiej broni – m.in. wysyłając zmodernizowane czołgi T-72 czy armatohaubice Krab.
Wiceszef MSZ punktuje działania Niemiec!
Do niemieckich dostaw broni na Ukrainę odniósł się wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
W powolnym transferze niemieckiej broni na Ukrainę i niechęci do przekazania czołgów, widać ten sam duch egoizmu i lekceważenia zagrożeń, co przez lata wspólnych interesów z Rosją, budowy NS1 i NS2 itd.
— napisał na Twitterze.
By realnie pomóc Ukrainie „punkt zwrotny” musi przekuć się w czyn, a nie pozostać tylko sloganem
— dodał Szynkowski vel Sęk.
Bagger próbuje wybielać powolne działania Berlina
Wpis wiceszefa MSZ wyraźnie nie spodobał się ambasadorowi Niemiec w Polsce.
W zeszłym tygodniu 2 wyrzutnie rakiet MARS i 50 transporterów opancerzonych, teraz 4 kolejne haubice samobieżne. Powolność i zwłoka wyglądają inaczej @SzSz_velSek
— stwierdził Thomas Bagger.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS