A A+ A++
Home Aktualności z Sulęcina



Szlachetna Paczka to ogólnopolska idea pomocowa zorganizowana przez Stowarzyszenie WIOSNA. Co roku materialna pomoc dociera do tysięcy rodzin, w tym z Gminy Sulęcin. Tegoroczna edycja stoi jednak pod znakiem zapytania, bo brakuje wolontariuszy, nie ma też lidera…

Szlachetna w Sulęcinie
Pierwsze działania Szlachetnej Paczki w Sulęcinie można śledzić na Facebooku inicjatywy. Od 2014 wolontariusze funkcjonowali, odwiedzali rodziny i przekazywali paczki. Rok później jednym z darczyńców byli Kabaret Rewers, Kabaret Adi, Inicjatywa sceniczna FRUUU, Kabaret Zalotka, Klub Komedii, Kamila Winkler i Stanisław Tym! W 2016 roku Szlachetna Paczka w Sulęcinie zniknęła. Zabrakło wolontariuszy? Nie było lidera? A może nie ma w Sulęcinie potrzebujących rodzin?

Idea Paczki
W Szlachetnej Paczce nie liczy się ilość obdarowanych. Bowiem nie to jest ideą inicjatywy. Niesiona pomoc to głównie pomoc materialna, jednak nie są to wręczane pieniądze. Rodziny włączone do programu muszą same pragnąć zmiany i chcieć wyjść z trudnej sytuacji życiowej. Same też muszą znać swoje potrzeby i narzędzia, których im brakuje by stanąć na nogi. Wolontariusze Paczki mają za zadanie odnaleźć takie rodziny, rozpocząć z nimi pracę i jeśli widzą chęć do zmiany i aktywną postawę włączyć do programu. Wtedy też rodzina otrzymuje pomoc.

Jak zostać wolontariuszem i liderem?
Zgłoszenia do wolontariatu w Szlachetnej Paczce przebiegają za pomocą strony internetowej https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/pomagam-rodzinom/. Są to jedynie cztery proste kroki:
1. Wejdź na stronę i wybierz rolę, którą chcesz pełnić w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki.
2. Wypełnij krótki formularz zgłoszenia i zgłoś się.
3. Przejdź krótką rozmowę ze swoim przyszłym Koordynatorem lub Liderem i wdrożenie.
4. Dopełnij niezbędnych formalności i zacznij działać!

JP

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowa fala oszustw „na węgiel”
Następny artykuł“Węgla nie ma”. Proroczy, prowokacyjny tytuł na początek sezonu artystycznego w Teatrze Śląskim