A A+ A++

GROM Challenge – ta nazwa na trwałe zapisała się w świadomości osób chcących aktywnie – nieszablonowo – ekstremalnie spędzić jeden z wrześniowych weekendów i sprawdzić się podczas imprezy wzorowanej na selekcji do jednej z najlepszych jednostek specjalnych na świecie – GROM-u.

Pełna nazwa tego niecodziennego wydarzenia to GROM Challenge – Siła i Honor i od pierwszej edycji organizatorzy podkreślają, że jest ono organizowane w celu upamiętnienia twórcy GROMu ś.p. generała Sławomira Petelickiego oraz tych żołnierzy Jednostki, których już nie ma wśród nas. W tym roku już po raz dziesiąty Ośrodek Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze będzie gościł kilkuset śmiałków chcących sprawdzić swoją – nie tylko fizyczną – formę.

Czerwony Bór to miejsce które na stałe związane zostało z GROMem Właśnie na tym poligonie szkolili się w latach 90. snajperzy a później również operatorzy tej jednostki specjalnej. Obecnie w Ośrodku znajduje się wiele przydatnych również w szkoleniu nie tylko komandosów elementów tj. strzelnica, wieża wspinaczkowa, hala do walki wręcz, akwen wodny do ćwiczenia elementów „niebieskiej taktyki”, tor sprawnościowy będący chyba najdłuższym w tej chwili w Polsce. To nie wszystko z czym uczestnicy szkoleń mogą się zmierzyć. Do Ośrodka zaglądają nie tylko przedstawiciele służb mundurowych ale również cywile dla których szkolenia prowadzone przez byłych operatorów GROM stanowią oGROMne wyzwanie 😊.

Już w sobotę 17 września odbędzie się jubileuszowa X edycja tego wydarzenia. I znowu, jak podczas prawdziwej selekcji, instruktorzy – wolontariusze Fundacji NIEZAPOMNIANI organizatora wydarzenia – wywodzący się z GROM-u będą przed uczestnikami stawiać zadania i oceniać ich wykonanie. Jakie to będą zadania chciałby wiedzieć chyba każdy ze startujących. Niestety – jak mówi Tomek – o zadaniach będziemy mówić jak zaczniemy GROM Challenge – wcześniejsze poznanie zadań ma się nijak do realiów selekcji, a podobieństwo do niej to główne założenie wydarzenia. Poza tym każdy z instruktorów jakiś czas temu sam musiał przejść selekcję i też nie znał szczegółów dotyczących tego co czeka go na trasie.

GROM Challenge to specyficzny bieg. Odbywa się tylko raz w roku we wrześniu na pamiątkę pierwszej selekcji do Jednostki, która odbyła się w Bieszczadach w 1991 roku i zawsze biegną drużyny dwuosobowe – teamy. Praca zespołowa to jeden z elementów wywodzący się ze służby w Jednostce. Dzięki wsparciu kolegów wiele misji udało się ukończyć bez niepotrzebnych kłopotów.

GROM Challenge – Siła i Honor nie mógł by się odbyć bez wsparcia udzielanego przez instytucje samorządowe, organizacje pozarządowe oraz firmy i osoby prywatne. W tym roku Sponsorem Strategicznym zostało Województwo Podlaskie. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie w ramach programu „Warto być Polakiem”. Sponsorem Srebrnym została Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. Tytuł Mecenasa Głównego otrzymała Energa Grupa Orlen. Partnerami i darczyńcami zostali również: Polska Fundacja Narodowa, Fundacja Banku Pekao S.A., Fundacja PGE, Fundacja Orlen, Fundacja KGHM Polska Miedź, Fundacja PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza.

Partnerem sprzętowym, który dostarczy niezbędne wyposażenie uczestnikom został Helikon – Tex i Direct Action. A do grona Partnerów dołączyli: GROM GROUP, H3O, Fabryka Broni „Łucznik” Radom, Zakłady Mechaniczne Tarnów oraz inni przedstawiciele polskiego przemysłu obronnego. Patronami medialnymi zostali: Polska Zbrojna, Special-Ops i Komandos, a relację filmową z wydarzenia będzie można obejrzeć na kanale Polsat Sport. Wszystkim instytucjom wspierającym należą się słowa wielkiego podziękowania, a my ze swojej strony życzmy uczestnikom ukończenia tego niezwykłego wydarzenia i oczywiście zdamy relację z X edycji GROM Challenge – Siła i Honor.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMłokos, który zauroczył całą piłkarską Europę. Kim jest Mychajło Mudryk?
Następny artykułCentra Zdrowia Psychicznego mogą pomóc w prewencji samobójstw