108. zawodniczka rankingu WTA solidnie postraszyła liderkę. Iga Świątek pierwszy raz w tegorocznym turnieju US Open przegrała seta, ale wygrała cały mecz. Polka pokonała Niemkę Jule Niemeier 2:6, 6:4, 6:0 i awansowała do ćwierćfinału. A w nim spotka się z Amerykanką Jessiką Pegulą.

Świątek poprawiła swoje osiągnięcie w historii US Open. Po raz pierwszy w karierze zagra w ćwierćfinale tego turnieju. Awans do tej fazy wywalczyła po mękach. To był zadecydowanie najtrudniejszy mecz w tym turnieju.

Świątek bez szans na przełamanie serwisu Niemeier w pierwszym secie

Już pierwszy gem przyniósł zaskoczenie. Świątek przegrała swój serwis. Niemka zaskoczyła Polkę a to dobrze zagranym forhendem, innym razem sprytnym skrótem, czy solidnym returnem. W kilka minut pokazała, że liderka rankingu WTA, wielka faworytka tego meczu, jest jej niestraszna i posiada argumenty, by jej pogrozić. A może nawet pokonać?