A A+ A++

Rozpoczynamy nabór pomysłów do realizacji w ramach programu „Dzielnice Kultury – Młodzież Inspiruje Dzielnice”!

Miasto Lublin przygotowuje się do świętowania tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 i oddaje kolejny raz głos młodym – 1 września, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, startujemy z nową formułą grantową “Dzielnic Kultury” przeznaczając cały budżet programu na realizację pomysłów młodzieży*, dając możliwość realnego stworzenia miasta na miarę potrzeb młodych!

Czujesz, że w Twojej okolicy nic się nie dzieje? Brakuje Ci ciekawych wydarzeń? Masz pomysł, co fajnego można by zrobić? Dzięki programowi “Młodzież Inspiruje Dzielnice” zarówno młodzież jak i osoby realizujące projekty dla młodzieży mogą otrzymać wsparcie finansowe – nawet 6000 zł – na realizację swojego pomysłu. Celem projektu jest powstanie inicjatyw wynikających z faktycznych potrzeb młodych i uzupełnienie oferty kulturalnej w Lublinie, bo Lublin is Youth, Lublin to WY!

Od 1 do 23 września operatorzy programu –  Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” oraz Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” czekają na oferty współpracy:

Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” (ul. Krańcowa 106) , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” (ul. Judyma 2a), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Każdy z operatorów koordynuje program w konkretnych dzielnicach miasta. Na mapie znajdziecie informację, gdzie można złożyć wniosek z inicjatywą dla konkretnej dzielnicy – jest to zależne od dzielnicy, w której chcesz go zrealizować.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru oraz regulamin i formularz zgłoszenia znajdują na stronach internetowych: mlody.lublin.eu oraz kultura.lublin.eu

Zgodnie z definicją przyjętą na potrzeby aplikacji Europejskiej Stolicy Młodzieży młodzież rozumiana jest jako osoby między 10-30 rokiem życia.

 

“Dzielnice Kultury” to zainicjowany w 2013 roku wieloletni, interdyscyplinarny program, którego celem jest zwiększenie potencjału kulturalnego dwudziestu siedmiu dzielnic Lublina. “Dzielnice Kultury” stanowią odpowiedź na silne skupienie instytucji i infrastruktury kulturalnej w centrum, które zagraża pogłębianiem dysproporcji w dostępie do kultury na terenie poszczególnych obszarów miasta. Cele strategiczne projektu to zwiększenie aktywnego uczestnictwa w kulturze mieszkańców Lublina, niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania oraz podniesienie kompetencji kulturowych lublinian. Program „Dzielnice Kultury” jest jednym z kluczowych elementów Strategii Rozwoju Kultury Lublina na lata 2013–2020. W ciągu siedmiu edycji „Dzielnic Kultury” zrealizowano ponad tysiąc projektów.

Program daje możliwość powszechnego, nieskrępowanego uczestnictwa w kulturze zarówno w charakterze twórcy, jak i odbiorcy, dlatego do realizowania propozycji w jego ramach zaangażowane są nie tylko organizacje pozarządowe, ale też grupy nieformalne czy osoby fizyczne. Projekty będące częścią programu więc tworzone i zrealizowane są przez mieszkańców dla mieszkańców. Szczególne znaczenie miały jubileuszowe edycje programu „Dzielnice Kultury”, dedykowane następującym po sobie obchodom Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin, 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 450-lecia podpisania Unii Lubelskiej.

Program koordynowany jest przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin. Jego realizacją zajmują się miejskie instytucje kultury – operatorzy programu. Są to: Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”. Równolegle do działań operatorów realizowane są projekty dofinansowane przez Miasto Lublin w ramach otwartych konkursów ofert na realizację zadań z zakresu Kultury i sztuki oraz w trybie art.19a ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, czyli tzw. “małe granty”.

Każdy z operatorów programu koordynuje pracę w różnych dzielnicach miasta. W zależności od potrzeb i specyfiki danego obszaru tworzy od podstaw lub intensyfikuje prowadzone w nich działania kulturalne, dążąc do stworzenia kompletnej i spójnej oferty kulturalno-edukacyjnej.

Pliki do pobrania

  • Młodzież Inspiruje Dzielnice.pdf
    Młodzież Inspiruje Dzielnice 1.89 MB
  • Mapa.pdf
    Mapa 256.48 KB
  • Młodzież Inspiruje Dzielnice – zasady współpracy.pdf
    Młodzież Inspiruje Dzielnice – zasady współpracy 159.11 KB
  • Młodzież Inspiruje Dzielnice – zał. nr 1 – formularz oferty współpracy.docx
    Młodzież Inspiruje Dzielnice – zał. nr 1 – formularz oferty współpracy 64.70 KB
  • Młodzież Inspiruje Dzielnice – zał. nr 2 – formularz podsumowania projektu.odt
    Młodzież Inspiruje Dzielnice – zał. nr 2 – formularz podsumowania projektu 66.55 KB
  • Młodzież Inspiruje Dzielnice – zał. nr 3 – klauzula informacyjna.pdf
    Młodzież Inspiruje Dzielnice – zał. nr 3 – klauzula informacyjna 86.01 KB
  • Młodzież Inspiruje Dzielnice – zał. nr 4 – zgoda na przetwarzanie danych.odt
    Młodzież Inspiruje Dzielnice – zał. nr 4 – zgoda na przetwarzanie danych 32.42 KB
  • Przykładowy formularz oferty współpracy_grupa formalna.pdf
    Przykładowy formularz oferty współpracy_grupa formalna 791.70 KB
  • Przykładowy formularz oferty współpracy_grupa nieformalna.pdf
    Przykładowy formularz oferty współpracy_grupa nieformalna 671.92 KB
  • Przykładowy formularz oferty współpracy_osoba pełnoletnia.pdf
    Przykładowy formularz oferty współpracy_osoba pełnoletnia 571.73 KB

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Lublin: Mecz Polska – Kosowo. Konkurs na Facebooku [REGULAMIN]
Następny artykułUM Lublin: NCK zaprasza do zapoznania się z wystawą „Biało – czerwono – biały”