A A+ A++

Oprócz tego, że jest niezawodnym sposobem łączenia materiału, samoprzylepna taśma uszczelniająca może również pełnić funkcję izolującą lub tłumiącą drgania. To w istocie taśma uniwersalna o szerokim zastosowaniu w budownictwie czy hydraulice. Sprawdź do czego można użyć taśmy uszczelniającej i jak jej prawidłowo używać, aby doskonale spełniała swoje funkcje!

Czym jest taśma uszczelniająca?

Taśma uszczelniająca jest często określana jako taśma hydrauliczna. Jest profesjonalną taśmą klejącą o dużej wytrzymałości, używaną w różnych zastosowaniach, zwykle obejmujących przewody lub rury. Możesz ją znaleźć w dobrze zaopatrzonych sklepach, takich jak e-hurtowniabudowlana.pl – popularna hurtownia internetowa z bogatą ofertą artykułów z branży budowlanej. W ofercie tego sklepu dostępna jest między innymi taśma uszczelniająca w różnych rozmiarach, od małych rolek po duże szpule. Aby lepiej chronić klej, taśma hydrauliczna często znajduje się w plastikowej obudowie. To, co czyni ją tak użyteczną, to fakt, że jest wodoodporna i ma bardzo niskie tarcie. To sprawia, że taśma  jest niezbędna dla hydraulików, elektryków, mechaników, montażystów i każdego, kto wykonuje prace które wymagają skutecznego produktu do uszczelniania.

Co może uszczelnić i izolować taśma samoprzylepna?

Taśma samoprzylepna ma dobrą funkcję uszczelniającą i izolującą. Ponadto ten sam kawałek taśmy może często zarówno uszczelniać, izolować, jak i wiązać. W ten sposób za pomocą jednego produktu wykonasz różnego rodzaju prace.

Przykłady wykorzystania taśmy uszczelniającej:

Funkcja uszczelnienia

Chroni przed wilgocią, wodą, powietrzem etc.

Izolacja termiczna

Chroni przed wysoką temperaturą, zimnem, utratą ciepła i przeciągami.

Izolacja elektryczna

Wykorzystywana od pełnej izolacji do elektrycznie przewodzącej.

Izolacja akustyczna

Jej funkcja to redukcja lub blokowanie hałasu z zewnątrz.

Jak prawidłowo używać taśmy uszczelniającej?

Chociaż taśma do uszczelniania nie jest trudna w użyciu, nie jest to tak proste. Sposób, w jaki jest nakładana jest niezwykle ważny nie tylko dlatego, że niewłaściwa aplikacja nie zapewni wodoszczelności połączeń i rur, ale usunięcie niewłaściwie nałożonej taśmy uszczelniającej, aby można było ją ponownie nałożyć, może być poważnym problemem. Pierwszą rzeczą do rozważenia jest owinięcie jej wokół rury lub przewodu we właściwym kierunku. Jeśli zrobisz to dobrze to taśma będzie długo służyć.

Prawidłowe owinięcie taśmy uszczelniającej w przypadku uszczelniania rury:

Krok 1: Najpierw upewnij się, że końce rury są czyste i suche.

Krok 2: Umieść koniec taśmy uszczelniającej gwint na drugim gwincie od końca rury i trzymaj go nieruchomo palcem.

Krok 3: Rozpocznij owijanie rury w przeciwnym kierunku, w którym rura będzie się obracać, utrzymując naprężenie taśmy, aby można było ją ciasno owinąć na gwintach.

Krok 4: Ile razy taśma uszczelniająca gwint będzie owijać rurę, zależy od grubości taśmy, ale w przypadku standardowej odmiany około pięć lub sześć owinięć powinno wystarczyć do pracy.

Krok 5: Po zakończeniu po prostu mocno chwyć taśmę i mocno ją pociągnij. Po prostu wygładź pozostałą luźną taśmę na rurze i gotowe.

tekst płatny

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDni Gminy Kosakowo
Następny artykułOdbiór drogi w Stroniu