A A+ A++

Słubicka drogówka zatrzymała kolejnych kierowców, którzy o wiele za dużo przekroczyli dozwoloną prędkość. W Uradzie, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, dwaj kierowcy jechali ponad 120 km/h.

Długa prosta w Uradzie to od dawna miejsce, w którym dochodzi do naruszeń przepisów ruchu drogowego. Okoliczni mieszkańcy wielokrotnie dodawali tę lokalizacji na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, stąd też coraz częstsze policyjne kontrole.

Tak było też 27 sierpnia, gdy patrol drogówki ze Słubic postanowił skontrolować przejeżdżających przez Urad kierowców. Najpierw zatrzymali 59-letniego kierowcę, który jechał 125 km/h. Niespełna godzinę później, w tym samym miejscu, 45-latek rozpędził się do prędkości 121 km/h.

Jakie spotkały ich konsekwencje? Obaj panowie dostali mandat w wysokości 2500 złotych i 10 punktów karnych. Zostało im też zabrane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, dlatego też policjanci z całą stanowczością wyciągają konsekwencje wobec kierowców zbyt mocno naciskających na pedał gazu – ostrzega Agnieszka Kaczmarek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa? To aplikacja dzięki, której każdy może podzielić się z policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego miejscu zamieszkania, pracy czy wypoczynku. Jest też narzędziem, które pozwala mieszkańcom zgłosić realne zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Takich zgłoszeń od obywateli mamy coraz więcej, każde z nich  skrupulatnie sprawdzamy, reagujemy i eliminujemy – podsumowuje rzeczniczka.

Link do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:
https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy 🙂
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpotkanie z Jakubem Bukowskim i Christianem Mroczkowskim
Następny artykułTarnów – najlepszy rok w historii, brakuje tylko turystów zagranicznych.