United Surveys zbadało na zlecenie Wirtualnej Polski czy Polacy „wierzą w informacje przekazywane przez »Wiadomości« TVP”. 52,6 proc. badanych odpowiedziało, że „zdecydowania się nie zgadza”. Opcję „raczej nie zgadzam się” wybrało 6,1 proc. ankietowanych.
W treści przekazywane przez główne wydanie programu informacyjnego telewizji publicznej „raczej” wierzy 14 proc. respondentów, a 17,4 proc. widzów ufa materiałom w „Wiadomościach” TVP w sposób „zdecydowany”. Wariant „nie wiem/trudno powiedzieć” wybrało z kolei 9,9 proc. badanych.
Informacje przekazywane przez „Wiadomości” TVP. W treści wierzą wyborcy PiS
Jeśli chodzi o wiarę w informacje przekazywane przez główne wydanie programu informacyjnego Telewizji Polskiej, prym wiodą osoby głosujące na Prawo i Sprawiedliwość oraz ogólnie Zjednoczoną Prawicę. Poparcie dla tych treści deklaruje łącznie 87 proc. wyborców partii Jarosława Kaczyńskiego.
W przypadku opozycji poziom zaufania wynosi jedynie 7 proc. Badanie przeprowadzono od 27 do 28 sierpnia metodą CAWI na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków.
Sprostowanie „Wiadomości” TVP ws. dziennikarza TVN-u Bertolda Kittla
W sobotnim wydaniu „Wiadomości” TVP prowadząca Edyta Lewandowska musiała odczytać sprostowane będące wynikiem wyroku sądu sprzed trzech lat. Chodziło o sprawę dziennikarza TVN-u Bertolda Kittla. W jednym z materiałów błędnie zasugerowano, że autor reportażu „Układ radomski” od kilkunastu lat zna prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.
Kittel był już przepraszany w głównym wydaniu programu informacyjnego telewizji publicznej w marcu 2021 r. Wówczas „Wiadomości” TVP wystartowały cztery minuty przed swoją standardową porą emisji. Pełnomocnik dziennikarza TVN-u zakwestionowała jednak wykonanie wyroku wskazując, że minął termin jego wykonania, a plansza była widoczna zbyt krótko.
Czytaj też:
Prowadząca „Wiadomości” nie miała wyjścia. Musiała odczytać sprostowanie dziennikarza TVN
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS