A A+ A++

Maturzyści, którym powinęła się noga podczas majowej sesji egzaminacyjnej, dziś mają szansę, by się zrehabilitować. Jednak nie wszyscy mogą z niej skorzystać, bowiem prawo do udziału w poprawce przysługuje tylko tym, którzy w części podstawowej z języka polskiego, matematyki lub języka obcego otrzymali mniej niż 30 procent. W całej Polsce największą zmorą dla uczniów okazała się królowa nauk. Nie inaczej było również w powiecie lubińskim.

Fot. archiwum portalu

W całym województwie dolnośląskim do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej przystąpiło w tym roku w sumie 4115 uczniów. Zdecydowana większość z nich, bo aż 3546 osób, mierzyło się dziś z matematyką. 301 uczniów zdawało poprawkę z języka polskiego, 230 z języka angielskiego, 36 z języka niemieckiego oraz po jednej osobie z języków: rosyjskiego i francuskiego.

W placówkach, dla których organem prowadzącym jest powiat lubiński, maturę poprawiało dziś w sumie 157 uczniów, choć możliwość podejścia do poprawki miało 177 maturzystów.

Jeśli chodzi o Lubin najwięcej, bo 84 osoby, zdawały poprawkę w salach Zespołu Szkół nr 2. 69 osób pisało w Zespole Szkół nr 1, a 4 osoby – w II Liceum. Mowa o placówkach publicznych prowadzonych przez powiat.

– Mogę tylko potwierdzić, że osoby które zdają poprawkę w II LO to uczniowie II LO. Natomiast do pozostałych placówek byli kierowani też uczniowie przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną z innych szkół, na przykład ze szkół niepublicznych – wyjaśnia Aleksander Bobowski, dyrektor departamentu edukacji w Starostwie Powiatowym w Lubinie. 

Aleksander Bobowski, dyrektor departamentu edukacji w Starostwie Powiatowym w Lubinie

Wyniki poprawek zostaną ogłoszone 9 września. Zdanie matury poprawkowej umożliwia uczniom udział w rekrutacji na studia jeszcze w tym samym roku. Uczeń, który otrzyma informację o pozytywnym wyniku egzaminu poprawkowego, może ubiegać się o przyjęcie na studia. Uczelnie prowadzą bowiem drugie lub nawet trzecie tury rekrutacje. Umożliwia to „poprawkowiczom” rozpoczęcie zajęć w październiku 2022 razem z innymi studentami.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKozienice. 87-latek potrącił na pasach
Następny artykułRocznicowe spacery historyczne, X Festiwal Niepodległości i Dnia Solidarności i Wolności, a także targi ofert organizacji pozarządowych dla młodzieży. Na te zbliżające się wydarzenia zaprasza mieszkańców Fundacja Pro Patria Semper.- Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą poszerzyć swą wiedzę o tarnowskich ofiarach niemieckiej agresji i innych planowych zbrodni dokonywanych przez Niemców na naszych rodakach, w tym na dzielnych tarnowiankach, które zaangażowały się w ruch oporu wobec brunatnego totalitaryzmu – można przeczytać na fanpage’u organizatorów.28 sierpnia zaplanowano spacer historyczny na mogiły pierwszych ofiar II wojny światowej w 83. rocznicę wybuchu niemieckiej bomby zegarowej na tarnowskim dworcu PKP. Odbędzie się on na Cmentarzu Komunalnym w Tarnowie – zbiórka przy kaplicy o godzinie 18.30.Dwa dni później rozpocznie się X Festiwal Niepodległości/Dnia Solidarności i Wolności w Amfiteatrze Letnim. O godzinie 17 ruszy panel dyskusyjny „Czy i komu potrzebne jest dziś dziedzictwo Solidarności?” z udziałem dziennikarzy, nauczycieli i młodych działaczy organizacji pozarządowych. W planach jest także spotkanie z tarnowskimi weteranami „S”. O godzinie 18.30 rozbrzmi muzyka, a na scenę wyjdzie grupa Recepcja. Równolegle trwać będą organizowane przez fundację targi ofert organizacji pozarządowych dla młodzieży „Młodzi ON”.12 września o godzinie 16, w rocznicę dwóch tarnowskich transportów do KL Ravensbruck, odbędzie się nabożeństwo w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na tarnowskim Burku. Po nim zaplanowano spacer historyczny na mogiły więźniarek największego niemieckiego obozu koncentracyjnego dla kobiet, pochowanych na Cmentarzu Starym w Tarnowie