A A+ A++

Miasto podsumowało liczbę turystów, którzy w pierwszym półroczu 2022 r. odwiedzili Lublin. – „Zgromadzone dane wskazują na powrót ruchu turystycznego do stanu sprzed ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa” – twierdzą urzędnicy.

Coraz więcej turystów w Lublinie

Dane obrazujące ruch turystyczny pokazują, że od stycznia do czerwca 2022 r. Lublin odwiedziło niemal 317 tys. przyjezdnych z Polski, w tym ok. 135 tys. odwiedzających, czyli spędzających w naszym mieście jeden dzień oraz 182 tys. turystów, czyli osób, które skorzystały z noclegów. Jest to znaczący wzrost w porównaniu z 2021 r., kiedy to do Lublina w ciągu całego roku przyjechało ok. 334 tys. podróżnych z kraju.

„Informacje na temat liczby gości zagranicznych dostępne będą pod koniec bieżącego roku. Trudności w zweryfikowaniu tych danych wynikają z utrzymującej się agresji rosyjskiej w Ukrainie, a w konsekwencji wzmożonego i nieregularnego przepływu ukraińskich obywateli” – mówi Anna Czerwonka z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Z jakich województw przyjeżdżają turyści do Lublina?

W pierwszym półroczu 2022 r. najchętniej nasze miasto odwiedzali mieszkańcy województw lubelskiego i mazowieckiego. Kolejne miejsca zajmują natomiast przyjezdni z Małopolski, Dolnego Śląska i Śląska, którzy dotychczas plasowali się na dalszych pozycjach. Podróżni, którzy zdecydowali się na nocleg, najczęściej przebywali w Lublinie 2 dni (46% turystów) oraz od 3 do 5 dni (33% turystów).

Jeśli zaś chodzi o strukturę wiekową, utrzymuje się tendencja zaobserwowana już w poprzednim roku – najliczniejszą grupę gości krajowych stanowią osoby miedzy 21. a 25. rokiem życia (28% wszystkich przyjezdnych).

Rekordowy lipiec

Dostępne są już także dane podsumowujące lipiec 2022 r. Ruch turystyczny podróżnych z Polski jest rekordowy względem analogicznego okresu w latach poprzednich — to aż 92 tys. odwiedzających i turystów.

Skąd Urząd Miasta Lublin ma takie dane?

„Ustalenie liczby osób, które odwiedziły Lublin, możliwe jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii. Dane zbierane są na podstawie geolokalizacji urządzeń mobilnych podróżnych, przez co dają całościowy i dokładny obraz ruchu turystycznego na danym obszarze” – przyznaje Czerwonka.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTajne spotkanie księżnej Kate z gwiazdą tenisa. Pałac Kensington komentuje
Następny artykułDodatek węglowy dla mieszkańców Miasta Zamość (3000 zł)