A A+ A++

Malownicza i tajemnicza Wysoczyzna Elbląska ponownie przywita biegaczy z różnych zakątków Polski! 22 kwietnia 2023 roku odbędzie się druga edycja zawodów Meble Wójcik Ultra Wysoczyzna. Zapisy już trwają! Zobacz film z pierwszej edycji.

Wysoczyzna Elbląska to malownicza i tajemnicza kraina wyrastająca z Żuław i brzegów Zalewu Wiślanego. Jej walory turystyczno-krajoznawcze nie są jeszcze dobrze znane zarówno wśród mieszkańców innych części kraju, ale również wielu elblążan. W przyszłym roku te tereny poznają uczestnicy drugiej edycji imprezy biegowej pn. Meble Wójcik Ultra Wysoczyzna.

Zawodnicy, którzy zdecydują się na start będą mieli do wyboru jeden z czterech dystansów: Ryk Jelenia – 80 km (+/- 1900 m przewyższeń), Wycie Wilka – 52 km (+/- 1100 m przewyższeń), Kwik Dzika – 25 km (+/- 1000 m przewyższeń) lub Pisk Lisa 12 km (+/- 500 m przewyższeń). Dwie dłuższe trasy poprowadzone będą przez całą Wysoczyznę Elbląską, m.in. przez Jelenią Dolinę, Lasy Kadyńskie, Szwajcarię Próchnicką, czy Las Cegielniany. Zawodnicy z dwóch krótszych dystansów będą rywalizować w elbląskiej Bażantarni.

W przyszłym roku elblążanie ponownie będą mogli wziąć udział w rywalizacji o tytuł mistrza i mistrzyni Elbląga w biegach górskich na dystansie Kwik Dzika (25 km). Również i w tej edycji nie zabraknie zmagań dzieci i młodzieży w ramach Ultra Wysoczyzna Junior! Najmłodsi w zależności od kategorii wiekowej będą mogli wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m i 1000 m.

Trasa i ciekawostki

Bez zmian pozostają również lokalizacje startów, mety oraz miasteczka zawodów. Całe centrum imprezy znajdować się będzie w Bażantarni. Start dystansu Wycie Wilka – 52 km, tak jak i w pierwszej edycji odbędzie się z urokliwego Tolkmicka (w sąsiedztwie Urzędu Miasta i Gminy). Podczas biegu zawodnicy odwiedzą takie miejsca jak Bażantarnia, Jelenia Dolina, Dolina Grabianki, Kadyński Las, Szwajcaria Próchnicka czy Las Cegielniany.

 
Tuż po starcie biegu na 80 km w pierwszej edycji Ultra Wysoczyzny (fot. Labosport)

Górski charakter Wysoczyzny sprawia, że jest ona często nazywana „Bieszczadami Północy”. Występują tu rzadkie w północnej Polsce rośliny górskie i wyżynne, a nawet mchy i wątrobowce rosnące w górach. Można tu spotkać również rzadko spotykane gatunki zwierząt, jak np. wilka czy jelenia sika. Wysoczyzna to również region niesamowicie ciekawy pod kątem historycznym. Ścierają się tu wpływy pruskie, krzyżackie, niemieckie, polskie i skandynawskie.

Daj się zabrać w biegową przygodę i odkryj Wysoczyznę!

Zapisy
      
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegów ultra! To będzie niesamowita przygoda! Zapisy oraz szczegóły można znaleźć na oficjalnej stronie zawodów: www.ultrawysoczyzna.pl Zachęcamy również do śledzenia profilu na Facebooku Ultra Wysoczyzna.

Sponsor tytularny – Meble Wójcik

Gospodarze – Miasto Elbląg, Miasto i Gmina Tolkmicko, Nadleśnictwo Elbląg

Organizator – Labosport Polska

Patronat medialny nad imprezą objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPaliwo coraz tańsze. Ceny wrócą do poziomu sprzed wybuchu wojny w Ukrainie?
Następny artykułCzy nadodrzańscy wojewodowie powinni zostać odwołani? Według Dajczaka w lubuskiem nie doszło do zaniedbań