Choć niektóre gry znikają ze Steama, to pozostają na listach życzeń graczy. Ich manualne usunięcie może wydawać się niemożliwe, ale z pomocą przychodzą skrypty.
Jeśli Wasza lista życzeń na Steamie wypełniona jest niszowymi grami, to istnieje całkiem duże prawdopodobieństwo, że niektóre z nich zniknęły już ze sklepu.
Chodzi tutaj o gry oznaczone na liście życzeń jako „Uninitalized”. Nie jest możliwe ich usunięcie ze względu na to, że ich strona po prostu nie istnieje i zostały one ukryte przez Valve. Dla graczy, którzy cenią sobie porządek, może to uciążliwe, jednak z pomocą przychodzi tutaj poradnik autorstwa TheHopelessGamer.
Źródło: Reddit
Do przeprowadzenia akcji czyszczenia listy życzeń potrzebny będzie Automated Removal Script oraz Narzędzia Deweloperskie w Waszej przeglądarce. Choć może brzmieć to groźnie, cała procedura zajmuje mniej niż minutę. Jak używać skryptu oraz to jak on działa zaprezentowano poniżej.
Wszystko, co musiecie zrobić, to zalogować się na Steam w przeglądarce, następnie wejść w listę życzeń i za pomocą przycisku F12 otworzyć Narzędzia Deweloperskie. Do zakładki Konsola skopiujcie Automated Removal Script i uruchomcie go, wciskając klawisz Enter. Później pozostaje Wam jedynie zatwierdzić usunięcie gier i zrobione.
Autor nie zaleca usuwania więcej niż 50 gier jednocześnie. Może się to skończyć czasowym zablokowaniem niektórych opcji społecznościowych Waszego profilu. Steam może to potraktować jako atak DDOS, co dzieje się za sprawą liczby wysłanych przez Was zapytań, mających na celu usunięcie gier.
Z dokładnymi zaleceniami autora możecie zapoznać się oczywiście w opisie poradnika. Jeśli zaś ciekawi Was to, ile z gier, które posiadacie na liście życzeń, zostało ukrytych w sklepie Steam, to możecie skorzystać ze strony Steam Wishlist Calculator, również stworzonego przez TheHopelessGamer.
Może się zdarzyć również tak, że skrypt nie zadziała. Jednak i temu da się zaradzić. Możliwe jest bowiem usuwanie gier za pomocą appid. Potrzebny będzie do tego drugi skrypt, który znajdziecie w poradniku w zakładce „Manual Removal -Plan B”.
Są również inne alternatywy, które nie wymagają użycia skryptów. Mowa tu o usunięciu gier z listy życzeń w trybie Big Picture oraz odszukaniu ich strony w sklepie Steam i wykluczenie ich z tego poziomu.
- Strona Steam
- Poradnik – Remove hidden items from your Steam wishlist!
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS