A A+ A++

Mieszkanie w hipermarkecie

Chodzi między innymi o pomieszczenia i hale handlowe o powierzchni powyżej 2000 m2 jak np. hipermarkety. Takich obiektów w Polsce powstało w ostatnich latach sporo i teraz świecą pustkami, są niewykorzystywane. Waldemar Buda argumentuje, że właściciele liczą straty, a jednocześnie brakuje mieszkań. Dlatego lepiej puste obiekty przekształcać, jeśli są takie techniczne możliwości, niż je burzyć. W jego ocenie w ten sposób w najbliższym czasie może powstać kilka tysięcy nowych mieszkań komunalnych.

Zaznacza jednak, że nie może się to odbywać bez szczegółowego planu, uwzględniającego funkcje i przeznaczenie terenu, na którym znajdują się te obiekty. – Powinny powstawać wielofunkcyjne ośrodki z mieszanym, różnym przeznaczeniem – mówi minister. – To wymóg naszych czasów. Obserwujemy ten trend w miastach europejskich. Powinniśmy też traktować budynki bardziej elastycznie i móc je wykorzystywać zgodnie z aktualnymi potrzebami. Zauważamy, że w wielu miastach, niektóre centra biurowe np. tzw. Mordor, straciły swoje funkcje. Czeka je transformacja – dodaje.

Piotr Uściński, wiceminister rozwoju i technologii zapewnia, że rządowe działania w zakresie polityki mieszkaniowej skupią się przede wszystkim na finansowym wsparciu dla gmin w przekształcaniu nieruchomości z naciskiem na zachowanie odpowiednich standardów, bez zgody na patodeweloperkę.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułO trzeciej nad razem spalił się samochód na A4. Kierowcy nic się nie stało! ZDJĘCIA
Następny artykułSamochód elektryczny czy spalinowy? Tak ceny benzyny zmieniają Polaków