A A+ A++

Mija tydzień warsztatów w ramach 29. Legnickiej Akademii Filmowej – Warsztaty Filmu Animowanego. W sobotę podczas Gali zostaną zaprezentowane efekty pracy młodych twórców. Dzień wcześniej, w piątek, odbędzie się towarzyszący LAF performans audiowizualny „Muybridge – reminiscencje”.

Młodzi animatorzy w trakcie dziesięciodniowych warsztatów, pod okiem doświadczonych instruktorów pracują nad autorskimi filmami animowanymi. Hasłem przewodnim tegorocznej odsłony LAF-WFA jest “Rok”. Efekty prac naszych uczestników zobaczyć będzie można podczas finałowej Gali, która odbędzie się 13 sierpnia ( sobota), o godz. 18:00 w Sali Królewskiej, w Akademii Rycerskiej. Podczas Gali wręczone również zostaną nagrody dla twórców najlepszych animacji.

W piątek 12 siernia o godz. 20:00 Legnickie Centrum Kultury zaprasza na „Muybridge – reminiscencje”, performans audiowizualny do ruchomych obrazów Eadwearda Muybridge’a.

Eadweard Muybridge mawiał “Tylko fotografia była w stanie podzielić ludzkie życie na szereg chwil, z których każda ma wartość pełnego istnienia”.
Muybridge był angielskim fotografem znanym najbardziej jako autor zdjęć, wykonywanych zespołem sprzężonych aparatów fotograficznych, rejestrujących kolejne fazy ruchu np. idącego człowieka, lecącego ptaka czy galopującego konia. Aby prezentować zarejestrowane przez siebie kadry wynalazł zoopraksiskop – urządzenie, które pozwalało mu na odtwarzanie tych zdjęć z odpowiednią szybkością, tak, że całość sprawiała wrażenie ruchomych obrazów. Ze względu na tę prostą metodę animacji uważany jest za jednego z pionierów kinematografii. Ruchome fotografie Muybridge’a zostaną ponownie ożywione i poddane rozmaitym przekształceniom oraz udźwiękowione live przez duet artystów audiowizualnych  Krzysztofa Pawlika i Sandro Mungianu. Audiowizualny performans będzie elektroniczną reinterpretacją animowanych eksperymentów sprzed wielu lat.

Krzysztof Pawlik to kompozytor, twórca wideoartu, prezentacji multimedialnych i scenicznych realizacji audiowizualnych oraz eksperymentalnych programów radiowych. Autor muzyki teatralnej oraz realizacji audiowizualnych do spektakli teatralnych. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Jego kompozycje i instalacje prezentowane były między innymi na Generative Art w Rzymie, Videoformes Festival w Clermont Ferrand, Art in Translation w Rejkiawiku, w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, na Kinetica Art Fair w Londynie oraz w ramach indywidualnych wydarzeń artystycznych w kraju i za granicą

Sandro Mungianu to twórca nowych mediów i sound designu oraz instrumentalista, który kształcił się na fortepianie, klarnecie i saksofonie. Zajmuje się muzycznym eksperymentowaniem, multimediami i pracą badawczą związaną z percepcją obrazu i dźwięku. Jego kompozycje były wykonywane na wielu festiwalach i otrzymywały nagrody w prestiżowych międzynarodowych konkursach, takich jak Unique Forms Of Continuity in Space w Australii. Był wykładowcą elektroakustyki w Konserwatorium Muzycznym “Francesco Morlacchi” w Perugii, a obecnie jest wykładowcą w katedrze multimediów w Konserwatorium “Giuseppe Verdi” w Como. Swoje prace prezentował między innymi na Ars Electronica w Linz oraz na Biennale w Wenecji.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach LAF jest bezpłatny.

Źródło: LCK
FOT.. LCK

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKatarzyna Dziurska usłyszała zarzuty. Miała wprowadzać ludzi w błąd
Następny artykułSzpitale w USA poprosiły o stosowanie określenia „mleko ojca”