A A+ A++

Wysoki udźwig i maksymalna wysokość podnoszenia — to cechy wyróżniające wózki widłowe terenowe. Pojazdy te sprawdzą się w budownictwie, rolnictwie, ogrodnictwie i produkcji. Czym różnią się od zwykłych widlaków i dlaczego warto w nie zainwestować?

Wózki widłowe terenowe a zwykłe widlaki

Wózki widłowe terenowe, mimo że podobne do zwykłych widlaków, znacząco się od nich różnią. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ich wielkość. Wózki widłowe terenowe są większe, wyższe i szersze. Cechuje je także większy udźwig i większa wysokość unoszenia. Oczywiście kwestią kluczową są możliwości jezdne widlaków terenowych. Podczas gdy wózki widłowe spalinowe mogą poruszać się głównie po płaskim i równym podłożu, pojazdy terenowe są przystosowane do różnych gruntów — w tym grząskich i wyboistych. Ponadto wózki widłowe terenowe mają napęd na 2 lub 4 koła, a ich opony posiadają szeroki bieżnik.

Udźwig widlaków terenowych

Wózki widłowe terenowe mają nawet dwu- lub trzykrotnie większy udźwig niż wózki widłowe czołowe. Może on wynosić nawet do 10 ton! Ów udźwig zależy jednak od takich czynników jak:

  • waga urządzenia,
  • technologia zastosowana w wózkach widłowych,
  • maksymalna wysokość podnoszenia.

W jakich branżach sprawdzą się wózki widłowe terenowe?

Jak już wspomniano, wózki widłowe terenowe wykorzystuje się na otwartych przestrzeniach (ze względu na ich gabaryty i sporą emisję spalin). Tego typu widlaki sprawdzają się podczas ciężkich prac związanych z transportem ładunków w branży budowlanej, przemyśle ciężkim, logistyce, rolnictwie, ogrodnictwie i produkcji.

Wózki widłowe terenowe w branży budowlanej

W branży budowlanej wózki widłowe terenowe służą przede wszystkim do transportu materiałów na teren budowy. Pojazdy przewożą zarówno ładunki sypkie — żwir, piasek — jak również cegły, pustaki lub beczki. Widlaki terenowe sprawdzają się tam, gdzie samochody dostawcze nie zdałyby egzaminu. Dostarczają one materiały w trudno dostępne zakątki budowy, tam, gdzie teren jest grząski czy wyboisty.

Widlaki terenowe w rolnictwie i ogrodnictwie

Branża rolnicza także korzysta z wózków widłowych terenowych. Służą one do przewożenia palet ze skrzynkami lub sypkich materiałów takich jak zboże (jest to możliwe dzięki specjalnie zamontowanej łyżce). Dzięki dużemu udźwigowi widlaki transportują towar do miejsca jego składowania, gdzie następnie przygotowuje się go do dalszej drogi. Widlaki świetnie nadają się do przewożenia, sadzonek, kwiatów, drzewek czy ciężkich worków z ziemią.

Widlaki terenowe w produkcji

To, że widlaki terenowe nie mogą pracować w halach i magazynach, nie oznacza, że nie korzysta z nich produkcja. Pojazdy przydają się podczas transportowania materiałów przeznaczonych do składowania na placach i otwartym terenie. Wózki widłowe terenowe wykorzystuje się w hurtowniach budowlanych i tartakach. Jeśli chodzi o te ostatnie, dostarczają one drewno na miejsce jego przetwarzania, sprawdzają się również w przypadku jego składowania.

Dlaczego warto wybrać wózki widłowe terenowe?

Wózki widłowe terenowe, mimo swoich dużych gabarytów i zaawansowanej technologii produkcji, są łatwe w obsłudze. Ich konstrukcja jest stabilna, co sprawia, że przewożony ładunek jest bezpieczny. Duże koła wpływają na dobrą przyczepność pojazdów. Widlaki terenowe mogą pracować podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych, bez trudu także pokonują wszelkie przeszkody na nierównym gruncie. To jeszcze nie wszystkie zalety widlaków terenowych. Zamiast wideł można zamontować zmienne elementy, takie jak łyżki, chwytaki, zamiatarki lub odśnieżarki.

Jak widać, wózki widłowe terenowe przydają się tam, gdzie czołowe widlaki nie dałyby rady przewieźć towarów.

Jeśli zamierzasz kupić widlaka przeznaczonego do pracy w terenie, zwróć uwagę na historię jego eksploatacji (przy założeniu, że kupujesz pojazd używany), stan techniczny oraz inne parametry. My rekomendujemy, aby wybrać nowy wózek widłowy terenowy, ponieważ daje to gwarancję większej żywotności maszyny.

Sprawdź nasza ofertę na stronie: https://cswim.pl/123-terenowe

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAkcja lato pełna parą!
Następny artykułNasze Miasto: Częstochowa: twój skrawek ziemi budzi podziw? Pochwal się nim w miejskim konkursie!