R e k l a m a
Przewody USB to często wykorzystywane złącza, które stały się istotnym elementem naszego kontaktu z technologią na co dzień. Pozwalają na komunikację pomiędzy różnymi grupami urządzeń, sprawną wymianę danych oraz zlecanie wykonywania konkretnych zadań. Obecnie coraz więcej sprzętów jest wyposażonych w port USB, pozwalający na ich podłączenie. Ponieważ przewody USB występują w wielu wersjach, o odmiennym tempie przesyłu, konstrukcji i sposobie działania, postanowiliśmy przygotować krótki poradnik dedykowany temu tematowi. Podpowiadamy w nim jakie kategorie przewodów USB znajdziesz w sklepach oraz w czym tkwi różnica pomiędzy nimi.
USB – najważniejsze zasady działania
Kable USB są zazwyczaj skonstruowane z czterech osobnych przewodów. Są to przewody: uziemiające, napięciowe, do przesyłu danych oraz ich odbierania. W niektórych modelach kabli USB znajdziesz dodatkowe żyłki, odpowiedzialne za kolejne funkcje, jednak zasada działania pozostaje generalnie taka sama.
Przesył danych za pośrednictwem kabla USB może przebiegać na kilka różnych trybów. Są to tryb izochroniczny, przerwaniowy lub masowy. W pierwszym wypadku dane są przesyłane na bieżąco w sposób ciągły. Dotyczy to między innymi głośników lub kamer internetowych. W trybie przerwaniowym przesyła się niewielkie porcje danych wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba. Dotyczy to między innymi akcesoriów komputerowych – jak klawiatury lub myszki. W trybie masowym przesyła się natomiast duże porcje danych, których spójność jest kluczowa i musi być zachowana. Tryb taki obsługuje na przykład drukarki lub skanery.
Rodzaje wtyków USB
Ze względu na rodzaj złącza, wyróżnia s … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS