A A+ A++

​GTA IV jest jedną z najbardziej lubianych części z serii gier Grand Theft Auto od Rockstar Games. Niestety akcja żadnej z części oryginalnie nie dzieje się w naszym kraju. Postanowił to zmienić jeden z polskich modderów – “BartoszBuster”. Polak przez osiem lat pracował nad zmodyfikowaniem “czwórki” w ten sposób, by jej akcja działa się nad Wisłą, a konkretnie w Warszawie. Efekty są niesamowite.

GTA – legenda wśród gier wideo

Seria Grand Theft Auto jest jedną z najpopularniejszych w historii gier wideo. Zapoczątkowana została w 1997 roku i od razu zdobyła wielką popularność. Nietypowy jak na tamte czasy otwarty świat, możliwość wykonywania dowolnych, nieliniowych akcji sprawiała, że gracz miał słuszne odczucie, że produkcja jest czymś wielkim.

W produkcji można było przechadzać się po trzech różnych miastach – wzorowanych na Nowym Jorku, Miami oraz Los Angeles. Co ciekawe, od samego początku grze towarzyszyła rozgrywka wieloosobowa, co jak na standardy końca XX wieku nie było takie oczywiste w grach wideo. Ogromny sukces GTA spowodował, że druga część ujrzała światło dzienne już dwa lata później.

Twórcy przy GTA 2 mieli nieco inny pomysł na uniwersum. Fabuła obsadzona była w jednym mieście – zwanym Anywhere City. To wtedy po raz pierwszy mogliśmy być obiektem pościgu policji czy antyterrorystów. Jednak prawdziwa rewolucja nadeszła przy okazji GTA 3. Przełomem był fakt, iż była to pierwsza trójwymiarowa rozgrywka w historii serii.

Jej premiera nastąpiła w 2001 roku, więc wtedy już wiele tytułów było w 3D, zatem Rockstar dostosował się po prostu do potrzeb rynku. Główny bohater Claude to bardzo enigmatyczna postać. Przez całą serię nie odezwał się nawet ani na chwilę, co budziło zaintrygowanie wśród graczy. Od tego momentu popularność GTA wzbiła się na niespotykany wcześniej poziom.

Kolejne części: Vice City, San Andreas, IV oraz V były wielkimi sukcesami. To właśnie na “czwórce” skupimy się w tym materiale. Była to wyjątkowa, bardzo ponura część, okrojona w duże … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEwakuacja z odwodu donieckiego!
Następny artykułZaproszenie na obchody 102. rocznicy Bitwy 201. Ochotniczego Pułku Piechoty z 1920 roku