A A+ A++

Pod hasłem „Pokój Mój daję wam, nie tak jak daje świat”, w sobotę 30 lipca rozpocznie się XIV Góralska Pielgrzymka Rowerowa, w której weźmie udział blisko 80 pątników – nie tylko z Małopolski i Podhala, ale także m.in. ze Śląska, Podkarpacia, Wielkopolski czy z województwa łódzkiego. Pierwszym akcentem pielgrzymowania, której trasa wynosi 1090 kilometrów, będzie wyprawa na Giewont.

– Ta wyjątkowa pielgrzymka jest także podróżą krajoznawczą z wrażeniami z perspektywy roweru. Finałem kolarskiego wyczynu będzie dojazd do Helu i kąpiel w Morzu Bałtyckim – zapowiada Kazimierz Bielak z Towarzystwa Cyklistów Orzeł Spytkowice – głównego organizatora rajdu. Wśród uczestników znajdą się także górale ze Związku Podhalan w Spytkowicach, obejmującego corocznym patronatem to wydarzenie. Jednym z uczestników będzie nawet mieszkaniec Helu.

Podczas 8 dni jazdy na rowerze uczestnicy pielgrzymki będą przemieszczać się zarówno po drogach lokalnych jak i krajowych. Nawiedzą wiele miejsc kultu m.in.: znajdujący się w paśmie Łysej Góry Święty Krzyż, polskie Loretto oraz kaszubskie Sianowo i Swarzewo. Nawiedzą też podhalańskie sanktuaria w Ludźmierzu i w Zakopanem.

Na najdłuższy odcinek szlaku pielgrzymi wyjadą już w niedzielę 31 lipca. Pokonają 173 km między Zakopanem a Wolą Radłowską (Zabawa). Z kolei najkrótszy dystans będzie do przejechania 7 sierpnia: cykliści wyruszą wtedy z Gniewina przez Swarzewo aż na Hel, łącznie 75 km. W ostatnim dniu, czyli 8 sierpnia pątnicy będą wypoczywać nad Bałtykiem, wcześniej symbolicznie zanurzą swoje rowery w morzu.

Pielgrzymkę wsparł finansowo Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Relację z każdego dnia pielgrzymki będzie można śledzić na Facebooku, pod adresem: https://www.facebook.com/Goralska-Pielgrzymka-Rowerowa-z-Giewontu-na-Hel.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBezpłatna pomoc psychologiczna i informacyjna dla uchodźców z Ukrainy i osób im pomagających
Następny artykułŻeglarze wyruszyli w „Wyprawie Warszawskiej” w hołdzie powstańcom